ור"ה עומדים לפנות לבית הדין הארצי לעבודה ולבקש צווי ריתוק למרצים!

תמרה טראובמן מעדכנת הלילה ב"הארץ" שהישיבה של נציגי המרצים עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) נכשלה, למרות שהמרצים הסכימו לרעיון הבוררות אך ביקשו לקיימה בתנאים שיבטיחו שהדיון בסלע המחלוקת העיקרי עם האוצר, גובה השחיקה בשכר, לא יימשך לנצח. במילים אחרות, שהבוררות לא תהיה מוטית מלכחתחילה לטובת האוצר, דבר שלפי הדיווחים בתקשורת היווה גורם מרכזי להתנגדות נציגי המרצים להליך הבוררות שהוצע. בעקבות זאת, ור"ה מתכוונים לפנות לבית הדין לעבודה שיכפה את סיום השביתה.

כדאי להזכיר: ראשי האוניברסיטאות המכהנים כיום הם פרופסורים שצמחו במערכת האקדמית הישראלית הציבורית כשהיא עדיין הייתה מערכת השכלה גבוהה ראויה לשמה, כשממשלות ישראל הכירו בחשיבותה המכרעת לאיכות החברה, התרבות והמדע הישראליים. כולם עשו קריירה אקדמית מרשימה שבלי ספק מעידה על הישגיהם האישיים, אולם לא פחות מכך היא מעידה כי רק בעזרת תמיכה ציבורית מאסיבית למחקר לאורך שנים אפשר להגיע להשגים מעין אלה.

(יו"ר ור"ה, פרופ' משה קווה)

ועתה נשאלת השאלה: איזו עמדה נקטו ראשי האוניברסיטאות עד היום נוכח מדיניות ההרס של האוניברסיטאות, איזו מנהיגות הם הפגינו, והאם בשביתה הזו שמענו את קולם ביחס לדרישות המרצים, ביחס למצבם של הסטודנטים, מרצים זוטרים, או מרצים מן החוץ, שחלק הארי שלהם הם בעלי תואר שלישי מעולים שהיו צריכים להקלט בתקן באוניברסיטאות בעוד ראשי האוניברסיטאות מעסיקים אותם בתנאי העסקה מחפירים? עד עתה, למעלה מחודשיים של שביתה כמעט לא שמענו אותם, במיוחד לא שמענו עמדה ברורה של תמיכה בשובתים וקריאה לממשלה להתעשת ולחדול מהרס ההשכלה הציבורית. אבל כעת הם מצטרפים לטקטיקה הנלוזה של הממשלה והאוצר לשבור שביתה באמצעות צווי ריתוק!! וכל זה בשם מה? הדאגה לסטודנטים! היש צביעות גדולה מזו?


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)