מכתבים אישיים לחברי כנסת: יוזמת "עבודה שחורה"

לכל חברות וחברי הפורום להגנת ההשׂכלה הציבורית בישׂראל שלום וברכה, אחד מהאמצעים הבודדים העומדים לרשותנו להפעלת לחץ, או להבעת תמיכה, בנבחרי הציבור הוא כתיבת מכתבים. כעת, כששביתתנו נכנסת לישורת האחרונה (יש להניח), חשוב מאד להפעיל כמה שיותר לחץ לטובתנו. מי שיפעיל לחץ נגדנו יש בשפע. כמובן, כל אחת ואחד יכול/ה לכתוב מכתב ולשלוח אותו באימייל או בפקס לח"כ החביב/ה עליו/ה. עם זאת, אני ממליץ לעשׂות זאת בשתוף פעולה עם אתר "עבודה שחורה" (להלן ע"ש), המתמחה (בין השאר) בסוג זה של תקשורת עם הח"כים. מה לעשׂות? (א) לגלוש לאתר ע"ש כדי לראות שרוחו אינו מנוגדת לגמרי לאמונתך הפרטיתwww.blacklabor.org (ב) לעיין בדף ההנחיות לכתיבה לח"כיםhttp://www.blacklabor.org/?page_id=1794 (ג) לכתוב מכתב משלך. נסיון העבר מוכיח שמכתבים אישיים זוכים להתייחסות טובה בהרבה ממכתבים "משוכפלים" המגיעים בחתימות שונות. (ד) לשלוח אותו לח"כ האמור/ה, תוך ציון העובדה שהמכתב נשלח גם לאתר ע"ש, ושהתשובה, לכשתגיע, תתפרסם בו. מצורף מכתב ששלחתי אני לפרופ' ח"כ אבישי ברוורמן. מדובר בדוגמא בלבד – רצוי מאד שכל מכתב ייצג נקודת מבט ייחודית. שלכם/ן בברכה, ד"ר אוֹרי אמיתי הסטוריא כללית אונ' חיפה-הר הכרמל. ****

לכ' פרופ' ח"כ אבישי ברוורמן,

שלום וברכה,

אני כותב אליך כדי לעודד אותך לקחת חלק פעיל במאבק להצלת ההשׂכלה הגבוהה בישׂראל, וביחוד כעת, כאשר שביתת המרצים/ות עומדת בפני הכרעה.

במהלך השביתה, וביחוד בימים האחרונים, שוחררו לתקשורת הצהרות (בין השאר על ידי שׂר האוצר), לפיהן מרצה משׂתכר סכום הקרוב ל-26,000 ש"ח עבור 6-8 שעות עבודה בשבוע.

כמי שעמד בראש אוניברסיטה בישׂראל אתה יודע היטב שזהו שקר גס. אתה גם יודע שמאחרי כל שעת הוראה בכתה עומדות שעות רבות של הכנה בספריה ובבית. אתה יודע כמה זמן דרוש לבדיקת ערימה של עבודות סמינריוניות, כמה מאמץ דרוש בהגשת הצעת מחקר לקרן חיצונית, כמה משאבים דרושים להנחיית תלמידות/ים לתארים מתקדמים, כמה זמן מוקדש לפעילות בועדות ולשיפוט עבודות גמר, דוקטורט, ומאמרים שהוגשו לפרסום בכתבי-עת מקצועיים. חשוב לא פחות: מי כמוך יודע שהסכום הנקוב – 26,000 ש"ח – משולל כל קשר למציאות, לפחות לגבי הרוב המכריע של חברי הסגל האקדמי.

לפי ציטוטים שונים בעיתונות (למשל בynet מט' טבת, 18.12) עולה שגם אתה סבור שהתנהלות האוצר נגועה בכוחנות, הגורמת לאזרחי המדינה לאבד אמון בשלטון. אנא, החזר לנו האזרחים מעט מאמון זה, בכך שתחשׂוף באופן פומבי את שקרי התעמולה של שׂר האוצר ושלוחיו.

בכבוד רב,


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)