נשיא אוניברסיטת תל אביב נגד צווי המניעה

הערב, יום ד' 26 בדצמבר, בשעה 18:00 כינס נשיא אוניברסיטת תל אביב, הפרופ' צבי גליל, את חברי הסגל הבכיר, והודיע בפניהם, באופן חד משמעי, כי הוא מתנגד להוצאת צווי המניעה נגד המרצים, ושהוא ידאג להסרת שמה של אוניברסיטת תל אביב מן הקריאה להוצאת אותם צווי המניעה. המרצים, שבאו בהמוניהם לכנס, ברכו את הנשיא על עמדתו וקראו לו לפעול בתוך ור"ה על מנת לשכנע את נשיאי האוניברסיטאות האחרות להתעשת ולחזור בהם מהחלטתם לפנות לצווי המניעה.
עוד ציין פרופ' צבי גליל בדבריו, אמנם באופן מעורפל יותר, כי לדעתו יש להפריד בין סוגיית שכר הלימוד ויישום המלצות וועדת שוחט. עוד הוסיף, כי הוא איננו רואה בהמלצות וועדת שוחט פיתרון מוחלט למשבר שאליו נקלעו האוניברסיטאות. עם זאת, מרוח דבריו ניתן היה להתרשם שהנשיא תומך ביישום ההמלצות הללו.
בעקבות שאלה על התוכנית האסטרטגית הנרקמת בימים אלו בהנהגת אוניברסיטת תל אביב, השיב והבטיח הנשיא כי התוכנית, או, על פי תיקונו, ה'מתווה', עתיד להתפרסם באתר האוניברסיטה, ושניתן יהיה להגיש הערות וביקורות. התחושה הכללית שעלתה מן השיח שהתפתח בינו לבין אנשי הסגל היתה של נכונות לדיאלוג ולשיתוף הקהילה האקדמית בהחלטות הנוגעות לעתיד האוניברסיטה. רק ניתן לקוות שדברים אלו יבואו לידי ביטוי באופן ממשי, ושנשיאיהן של האוניברסיטאות האחרות יגלו רוח דומה.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)