לא לשוחד שוחט!

 

הפורום למען ההשכלה הציבורית קורא לנציגי המרצים במשא-ומתן: אל תקבלו את הצעות השוחד של האוצר

לאחר סמסטר שלם של שביתה, משא-ומתן ארוך וחסר תוחלת למול האוצר ההפכפך בהצעותיו והנחוש בכוונתו להפריט, ותמיכה של ציבור הסטודנטים, המרצים במכללות, המורים "מן החוץ" והסגל הזוטר במרצים השובתים, בגידה בהם ובציבור המרצים השובתים תהיה בלתי נסלחת. אסור לקבל את דו"ח שוחט.

הועדים המנהלים באוניברסיטאות העמידו עצמם כנגד המרצים השובתים. ראשי האוניברסיטאות, פרט לנשיא אוניברסיטת תל-אביב, יישרו קו עם הועדים המנהלים שמינו אותם. הם נקטו באמצעים כוחניים חסרי תקדים כדי לשבור את השביתה, ולא היססו להסית את הסטודנטים כנגד מרציהם. אסור לתת לנשיאי האוניברסיטאות פרס על בוגדנותם. אסור לקבל את דו"ח שוחט.

כעת כבר ברור: נשיאי האוניברסיטאות והועדים המנהלים הם עושי דברם של פקידי האוצר. הם, ולא המרצים והסטודנטים, שולטים באוניברסיטאות, וזו בדיוק הייתה כוונת האוצר והממשלה בשורת ה"רפורמות" שביצעו בעשור האחרון. אבל כאשר הנשיאים והועדים המנהלים מכריזים מלחמה על המרצים ומפרקים לחלוטין את המוסדות האקדמיים, אין עוד תוקף למעמדם – הקהילה האקדמית היא הריבון באוניברסיטה, ועליה לקבל לידיה מחדש את ניהולה. קבלה של דו"ח שוחט היא צעד מכריע בדיוק בכיוון ההפוך – זו ההפרטה האולטימטיבית, שתהפוך את הסטודנטים ללקוחות ואת המרצים הקבועים לעובדים זמניים. אסור לקבל את דו"ח שוחט.

אסור לקבל את דו"ח שוחט

לא לשוחד שוחט!

הפורום להגנת ההשכלה הציבורית


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

עדיין לא נשלחו טרקבקים ופינגים.

תגובות

מסכים לחלוטין!! להלן מספר דברים, שכתבתי לאחרונה בנושא…

א': בנגע למאבק המרצים – מה עלינו לעשות עמו ולאן חובתנו לקחתו

הסמסטר – ועמו כל השנה כולה – כבר ככה בפח. זהו. חלאס. פיניש. נגמר. אז הדבר הנבון וההגון ביותר יהיה, כמובן, לקחת את מאבק המרצים הבכירים, לחברו למאבק הסטודנטים, שיקום לתחיה כעת, לצרף את המרצים מן החוץ, את הסגל הזוטר ואת עובדי-הקבלן, לגרור את עופר עיני ואת ההסתדרות האידיוטית שלו פנימה סוף-כל-סוף ולפתוח במערכה חברתית כללית, בדרישות:
שינוי מיידי של כלל סדרי-העדיפויות במדינה;
קץ ההפרטה המשתוללת והלאמת מערכת הבריאות;
השבת כל הסובסידיות, שהיו נהוגות במשק לפני שלושים שנה, באמצעות העלאת המסוי, על העשירונים העליונים;
בריאות חינם לכל והשכלה חינם, לפחות עד לסיום התואר הראשון;
דיור זול לסטודנטים והבטחת קצבאות-מחיה לסטודנטים, ממש כמו שמקבלים, כבר כיום, אברכי-הישיבות – די לאפליה בינינו!!
כריתת ברית מלאה, עם ממשלותיהן הסוציאליסטיות של בוליביה, ונצואלה וניקרגואה;
צינון יחסינו ההרסניים עם ארה"ב;
חזרה מלאה לקווי 67' ופירוק ההתנחלויות – או, לחילופין, מתן אזרחות מלאה לפלשתינאים כולם;
הפרדה, מוחלטת ומלאה, של הדת מן המדינה;
כריתת ברית עם כל שכנותינו והקמת שוק משותף מזרח-תיכוני, לענייני מים ואנרגיה.

כל אלו, הם צעדים הכרחיים – ואם חפצי-חיים אנחנו, שומה עלינו לנקוט בהם כעת. אוי ואבוי יהיה, אם חס ושלום יגמר, מאבק המרצים הנוכחי, בדיונים בורגניים אידיוטיים, על גובה-שכרם-הם בלבד…

ב': מה חובה על כלל באי-האקדמיה לעשות, לאלתר, על מנת להצילה?

יש להכריז, לאלתר, על ביטול הסימסטר הראשון והשנה האקדמית כולה ובמלואה, להחזיר הכסף לסטודנטים ולהקים חזית משותפת, לכלל ציבור ההשכלה הגבוהה בישראל (כלומר: מרצים מכל הדרגים, סטודנטים, עובדי-קבלן ועוד, באוניברסיטאות ובמכללות המתוקצבות כאחת), אשר תיערך למאבק ממושך.

כי אחרת, אם חלילה נפסיד – פשוט, תוך שנה~שנתיים, לא תהיה כאן אקדמיה…

שלכםן,
דני.

טוב שאני מצליח לשמור על שפיות חלקית ובכך לקיים עבורך מדינה שבה אתה יכול "להתפרע" ערכית ומחשבתית. תאר לעצמך שהיינו מקבלים את רעיונותיך ומישימים אותם ברצינות. תוך כמה זמן לדעתך היתה כאן מדינת חמאס בשליטה איראנית?

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)