פרטים ראשוניים על ההסכם, 18.01.08: ההסכם אינו מכיל שום מרכיב המתייחס למסקנות שוחט//ד''ר עובדיה עזרא

שלום לכם,

ברגעים אלה מתגבש הסכם השכר החדש. להלן הפרטים הראשונים באשר לתוכנו.
ראשית יודגש כי ההסכם, שהוא לשנתיים בלבד (עד סוף 2009), אינו מכיל שום מרכיב המתייחס למסקנות ועדת שוחט. כמו כן כל מרכיביו חלים הן על הגימלאים והן על הסגל שיתחיל לעבוד באוניברסיטה בתקופת ההסכם (האוצר ביקש לא להחיל על מגזרים אלה את התוספות הכלולות בהסכם הנוכחי, והמועצה המתאמת סירבה לכל פיתוי שיקריב מגזרים אלה).

באשר לפיצוי עבור שחיקת השכר: במשכורת הקרובה שתינתן באחד בפברואר תינתן תוספת שכר של 2.7 אחוז, ובנוסף יוחל הותק על מחצית התוספת האקדמית (סעיף זה פותר בחלקו את השחיקה העתידית, ומשקלו המשוקלל הוא כ 5.5 אחוז). במשכורת דצמבר 2008 (שתינתן באחד בינואר 2009) תינתן תוספת של 8 אחוז. במשכורת דצמבר 2009 (שתינתן באחד בינואר 2010) תינתן תוספת של 8 אחוז, ויפוג ההסכם הנוכחי. התוספות שיתפרסו על פני השנתיים הקרובות מורכבות מארבעה עשר אחוז כפיצוי עבור השחיקה מ 1997 ל 2007, 4.7 אחוז תוספת שקיבל כלל המשק בהסכם שהשיגה ההסתדרות עם האוצר כבר לפני חודשים אחדים, וכן 5.5 אחוזים שיבואו לידי ביטוי בהחלת הותק על מחצית התוספת האקדמית (בסך הכל 24.2 אחוז על פני השנתיים הקרובות).
אציין שבהסכם הנוכחי ויתרה המועצה המתאמת על הסכם ארוך טווח, משום שסירבה לכלול את מסקנות ועדת שוחט בשום מרכיב של ההסכם, וכן סירבה לדרישה למנוע מהגימלאים ומהסגל העתידי את התוספות הכלולות בהסכם זה. הודעה על הפסקת השביתה תינתן בהמשך, לאחר חתימה על ההסכם. כמו כן הודעה מפורטת יותר תישלח בהמשך.
שבת שלום,
ד"ר עובדיה עזרא, ועד הסגל הבכיר, אונ' ת"א

הערה נוספת: בתחילת השבוע הבא תתקיימנה אסיפות של הסגל הבכיר באוניברסיטאות השונות, כדי לדון בהסכם ולאשררו. (ד"ר סילבי הוניגמן)


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

עדיין לא נשלחו טרקבקים ופינגים.

תגובות

האם זה נכון שההסכם טעון אישור של אסיפות ארגוני הוועד בכל אוניברסיטה?

ההסכם נשמע טוב. כל הכבוד לנציגי המרצים שלא הפקירו את המרצים החדשים, וכמובן, על בלימת דוח שוחט 🙂

הי איה,
אכן ההסכם טעון אישור של הסגלים באוניברסיטאות השונות.
בתל אביב תתקים אסיפת סגל לאישור ההסכם ביום שני הקרוב.
אני לא הייתי צופה לבעיות מהכיוון הזה דווקא..
שבת שלום

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)