מבנה הפורום להגנת ההשכלה הציבורית: אפשרויות של פעילות מקומית ו/או ארצית

לחברי הפורום להגנת ההשכלה הציבורית שלום,

מצורף בסוף פוסט זה מסמך המפרט את מבנה הפורום ואת מסגרות הפעילות השונות שלו. כל אחד ואחת מכם מוזמנ/ת בחום להצטרף לפעילות בתחומים המתאימים לנטיותיכם ולתרום לקידום המטרה שהצבנו לעצמנו, ההגנה על ההשכלה הציבורית. המבנה שמפורט במסמך הזה משקף ניסיון לשלב את הכוחות והכישרונות השונים של חברי הפורום שפיזית, מפוזרים בקמפוסים שונים ברחבי הארץ, תוך התחשבות בכך שכולנו שקועים בראש ובראשונה בהוראה, לימודים ומחקר. מכאן הדגש הברור על כלים אינטרנטיים ביצירת צוותי עבודה ועל הפעילות בקמפוסים עצמם. כל מרכיבי מבנה הפורום שמוצג כאן פתוחים לשינויים בהתאם למה שנלמד מהניסיון המשותף.

סיום השביתה והשיבה ללימודים יוצרים עומס רב על כולנו ומציפים תסכולים רבים. הם חושפים את כל חולשות המערכת האקדמית בעקבות שנים של הרס שיטתי של אופייה הציבורי ושל האיכויות האקדמיות של המחקר וההוראה. נזקי טקטיקת ה"הפרד/ט ומשול" של שנים של ייבוש תקציבי מצד הממשלות עולים אל פני השטח כעת ביתר שאת: הנהלות האוניברסיטאות מנצלות את מעמדם הפגיע ממילא של המרצים מן-החוץ כדי לצמצם על גבם את הנזקים שגרמה השביתה לקופותיהן המדולדלות ומייצרות מערכות לימודים שמטילות על הסטודנטים עומסים קשים. במצב זה, החשדנות והעוינות בין מרכיבי הקהילה האקדמית גוברות על המאמצים לחזק את הסולידאריות שהפורום ניסה לבנות במהלך השביתה.

המעבר לשגרה של שנת לימודים מאומצת וקשה במיוחד הוא המבחן העיקרי לזכות הקיום של הפורום. הפעילות הספונטאנית, המחאתית בעיקרה, שאפיינה את תקופת השביתה לא יכולה להמשך. האתגרים כעת הם קשים יותר ומחייבים עבודה סבלנית, מורכבת, וארוכת-נשימה שתתחרה תוך מאמצים גדולים בשפע הפעילויות והמטלות האחרות של חברי הפורום.

אל תתנו לשגרה הזו להשתלט שוב על הקהילה האקדמית ולהרדים אותה כפי שקרה עם הקמת וועדת מלץ ויישום המלצותיה. דוח וועדת שוחט מחכה בפתח ועוד לפניו – הטיפול המיידי במצוקת המרצים מן-החוץ והטיפול היסודי יותר בצורת ההעסקה הבלתי נסבלת הזו. הצטרפו לצוותי העבודה ו/או לפעילויות המקומיות בקמפוסים. וקראו לחברים נוספים להצטרף. עבודה רבה לפנינו!

הקובץ להורדה: forum-public-education-structure.pdf


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)