על פעילות הפורום באוניברסיטת חיפה / עמית יהב

אני מצרפת כאן מכתב ששלחנו לכל הסגל האקדמי באוניברסיטת חיפה. נשלח מכתב דומה בימים הקרובים
לסטודנטים. אולי זה רלבנטי גם לאוניברסיטאות אחרות?
בברכה,
עמית

Dr. Amit Yahav
Department of English Language and Literature
University of Haifa
Mt. Carmel, Haifa
Israel

להלן המכתב לסגל
שלום,

לאחר שלושה חודשי שביתה, ועכשיו כשסוף סוף כיתותינו מתחילות להיפגש, ודאי תרצו להקדיש ולו 20 דקות לדיון באותו מאורע ארוך שגרם לשיבוש כה דרמטי בשנת הלימודים.
בפגישות עם מרצים וסטודנטים בתא החיפאי של הפורום למען ההשכלה הציבורית עלתה תחושת תסכול מהיעדר דיון שכזה בין הסקטורים השונים באוניברסיטה במהלך השביתה, ורצון להתחילו בימים אלו גם לשם ליבון מאורעות העבר וגם לשם גיבוש אפיקי שיתוף פעולה לקראת מאורעות העתיד. אנו מקוים שכיתות הלימוד יהוו מקום ראשוני להתחלת דיון שכזה.

בכדי לאפשר דיון קצר, ממוקד, ומושכל הכנו ספריה וירטואלית קטנה. תוכלו לבחור מכאן פריט אחד או שניים להביא לכיתה לקריאה משותפת. כינסנו כאן שלושה סוגים של חומרים:
1) מאמרי דעה קצרים מהעיתונות שמאירים פנים שונים גם לגבי שביתת המרצים האחרונה ולגבי המשבר המתמשך בהשכלה הגבוהה. נסינו לבחור מגוון המייצג דעות ונושאי התמקדות שונים.
2) מצגות שהוכנו במהלך השביתה ומסכמות בצורה קליטה ופשוטה את מבנה האוניברסיטאות בישראל, השינויים שהן עברו בשנים האחרונות, סלעי המחלוקת בשביתה האחרונה, ובעיות שיוכרעו בעתיד הקרוב.
3) מאמרים ודו"חות ארוכים, אליהם תוכלו להפנות את משתתפי הדיון בכיתה אם ירצו להמשיך ולהעמיק בנושאים שמעצבים את חיינו כחברי אקדמיה בישראל – אם כתלמידים ואם כמרצים.

את הספרייה תמצאו ב

http://haskalahaifa.blogli.co.il/

עזרו לי בהכנת ספרייה זו חברי מהתא החיפאי של הפורום למען ההשכלה הציבורית אלי קוקולייב, שגית מור, ואיילת בן ישי. תודה. תודות גם לסופרי המאמרים השונים וליאיר צנזור שהארכיון שהחל לבנות לפני כשנה הוא מקור ידע שלא יסולא בפז. אם תרצו עוד חומרי קריאה, או יעלה בזיכרונכם מאמר טוב אותו לא כללנו, סביר שתמצאו את מבוקשכם
באתר של יאיר:

http://math.haifa.ac.il/yair/censor-notepad.html

עוד חומרים ניתן למצוא באתר הארצי של הפורם למען ההשכלה הציבורית:

http://www.publiceducation.org.il/

בברכה,

עמית יהב
הפורום למען ההשכלה הציבורית


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)