רוח הבלהות מרחפת על הקמפוס התל-אביבי

(עדכון מהשטח – – נגזר והודבק מפירות עמלי הצנוע בעבודה, בהתבסס על ראיונות שטח נוקבים עם פעילינו האמיצים. ציטוט משוער: "תכתבי שאני אוכל בטטה, אלעד שותה ספרייט וביחד השתלטנו על הקמפוס")

[…]ההתפתחויות האחרונות עוררו את זעמם של הסטודנטים והמרצים, הממתינים במשך סמסטר שלם לפתרון המשבר במו"מ על שחיקת שכרם של המרצים, לנוכח סירובו של האוצר להתפשר עם נציגיהם. ובעוד שכ-100 סטודנטים ומרצים מתבצרים זה היום השני בבניין הסנאט באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע, פשטו בצהריים כ-300 סטודנטים ועוד כ-60 מרצים מאוניברסיטת תל-אביב לבניין ההנהלה, ולאחר מכן השתלטו אף הם על בניין הסנאט.

הסטודנטים סיפרו כי לאחר שהפגינו ברחבי הבניין, פלשו לחדרו של רקטור האוניברסיטה, דני לוויתן, ושם הכריזו על "ישיבת ההנהלה הראשונה שבה הסטודנטים והמרצים שולטים בקמפוס", וקיבלו שורת החלטות הפגנתיות, ובהן ביטול ההעסקה של מורים מן החוץ בסטטוס זה וביטול התוכניות החוץ-תקציביות, הורדת שכר הלימוד והעלאת שכר המרצים – בהתאם לשחיקה של 35% שחלה בו בעשור האחרון.

בעקבות צעדי המחאה של הסגל והסטודנטים ריכז הרקטור לוויתן ביחד עם דיקאן הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, פרופ' יואב אריאל, את מאות המפגינים לאסיפה מיוחדת. באסיפה הצהירו הרקטור והדיקאן כי אין באפשרותם אלא להעביר המלצות לוועד המנהל, שהיה מעורב בהחלטה שהתקבלה הלילה פה אחד לסגור את הקמפוסים ביום ראשון, במידה שלא ייחתם הסכם עד יום שישי בצהריים. לדבריהם, בכוונתם להמליץ לוועד המנהל לקיים סגירה חלקית, שבמסגרתה יתקיימו מבחנים ותתאפשר הגישה לספריות ולמעבדות.

הדיקאן אריאל אף הצהיר כי יתפטר אם ביום ראשון לא יאפשרו לסטודנטים שלמדו הסמסטר להיבחן, ועל חברי הוועד המנהל אמר בהיתול כי "הם יושבים עכשיו באוסם", ברומזו כי מדובר באנשי עסקים ולא באנשי אקדמיה.

בינתיים פירסמה אגודת הסטודנטים באתר שלה לוח זמנים לאירועי הערב – שיתקיימו כולם בתוך בניין הסנאט ש"נכבש", לדבריה. בשעה 18:15 תתקיים במקום אסיפה עם נשיא האוניברסיטה הקודם, פרופ' אבישי ברוורמן, וב-20:00, לפי פרסומי האגודה, יערכו בבניין הופעות סטודנטים. שעתיים לאחר מכן תתקיים בבניין הסנאט מסיבת סטודנטים המונית.
עוד על האירועים של היום בת"א

–רות סוף


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

[…] האוצר הערב, יום ה' 17.01.08, בשעה 20:30: עדכוןיזהר בירן על רוח הבלהות מרחפת על הקמפוס התל-אביביד"ר אוֹרי אמיתי על פגישת הפורום בחיפה: פרוטוקול […]


תגובות

כל הכבוד לכם סטודנטים באוני' ת"א! אצלנו בבן-גוריון בניין הסנאט עדיין נצור ושום עבודה לא מתקיימת במשרדים החל מאתמול אחר-הצהריים! ערכתי היום ראיון עם יו"ר אירגון המאבק, שלומי לזימי וצילמתי תמונות נוספות מההתבצרות. אתם מוזמנים לצפות בהם באתר שלי – אתר שביתת המרצים

המשיכו כך,
חזק ואמץ!

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)