הפגנה באוני' ת"א נגד בחירתו של דב לאוטמן לכהונה נוספת כיו"ר הוועד המנהל (ביום שני 11.2 ב-17:30)

לחברי הפורום שלום,

 

ביום שני הקרוב, בשעה שש בערב יתכנס הועד המנהל של אונ' ת"א לישיבה במתחם האוניברסיטה. אחד הסעיפים בסדר היום של ישיבה זו הוא בחירתו מחדש של מר דב לאוטמן, יו"ר הוועד המנהל, לארבע שנות כהונה נוספות. כזכור, התעקש דב לאוטמן על כוונתו לסגור את האוניברסיטה בימיה האחרונים של שביתת הסגל הבכיר, כנגד ההתנגדות הנחרצת של שלושת חברי הסגל האקדמי בוועד המנהל. כוונה זו של לאוטמן לסגור את האוניברסיטה סוכלה על ידי הפגנת סטודנטים שפרצו לחדר הישיבות של הוועד המנהל. כמו כן, בניגוד לגישתו השקולה והאחראית של פרופ' גליל נשיא האוניברסיטה, מר לאוטמן ניסה לקדם מהלך של הוצאת צווי מניעה נגד הסגל הבכיר השובת, ונתן פומבי לעמדה זו גם לאחר שנשיא האוניברסיטה משך את חתימתו מבקשת ור"ה. בכך לאוטמן התגרה בקהילה האקדמית כולה אשר באוניברסיטת תל אביב ברכה על עמדתו האמיצה של הנשיא.
בשבע שנות כהונתו כיושב ראש הוועד המנהל, לא השכיל מר דב לאוטמן להבין את ההבדל בין ניהול אוניברסיטה ציבורית לבין ניהול מפעל טקסטיל פרטי. כעת הוא מבקש להיבחר מחדש לקדנציה שלישית (!!) של ארבע שנים, על אף שאסיפת הסגל הבכיר מה21 בינואר 2008 דרשה את התפטרותו.
הפורום להגנת ההשכלה הציבורית בתל אביב קורא להפגנה משותפת של חברי הסגלים (בכיר וזוטר) ושל סטודנטים, ביום שני, 11 בפבוראר, ב17:30, מול בניין הסנאט, בו תתכנס ישיבת הוועד המנהל. יחד נדרוש לא לבחור במר לאוטמן לראש הוועד המנהל. תפקידי ניהול והנהגה באוניברסיטה דורשים הסכמה רחבה של הקהילה האקדמית כולה.

הפורום התל אביבי קורא לכל חברי הפורום להצטרף, ולהציע סיוע ורעיונות נוספים לקידום מאבק זה.

להלן מכתבו של פרופ' אורי הדר מאוניברסיטת ת"א אל קבוצת הפעילים המקומית, שהתריע על הנסיון למנות שוב את דב לאוטמן ליו"ר הוועד המנהל:

חברים יקרים.

כזכור, דרשה אסיפת הסגל האחרונה , מיום 21.1.2008, את התפטרותו של מר דב לאוטמן מהועד המנהל של האוניברסיטה. להלן הסעיף הרלוונטי:

"האסיפה מוקיעה את התנהלותו הכוחנית של מר דב לאוטמן, יושב ראש הועד המנהל של האוניברסיטה במהלך השביתה, את תמיכתו בהוצאת צווי מניעה ובסגירת שערי האוניברסיטה. התנהלות זו פגעה קשות ביחסי העבודה במוסד ובאמון הנדרש בין הקהילייה האקדמית לוועד המנהל. האסיפה דורשת את התפטרותו של מר לאוטמן מתפקידו, ובמידה ולא יתפטר, האסיפה קוראת לוועד המנהל לפעול להדחתו של מר לאוטמן מתפקידו."

ביום שני הקרוב, בשעה שש בערב יתכנס הועד המנהל לישיבה במתחם האוניברסיטה. לא זו בלבד שאין בכוונתו של מר לאוטמן להתפטר בישיבה זו, אלא שגם אחד הסעיפים בסדר היום של ישיבה זו הוא בחירתו מחדש של מר לאוטמן לארבע שנים נוספות.

על כך ברצוני להעיר שתי הערות:

האחת, מר לאוטמן מכהן כשבע שנים כיושב ראש הועד המנהל, וזה דומה לשתי קדנציות. על פי החוקה החדשה אין אפשרות לכהן בתפקיד מעל שמונה שנים, ואם יבחר לאוטמן הוא יכהן בתפקיד אחת עשרה שנים. מר לאוטמן מנצל פירצה בחוקה החדשה ומבצע מעין מחטף, כדי להנציח את כהונתו בתפקיד. מיותר לציין את הסיבות להתנגדות הסגל להמשך כהונתו של מר לאוטמן. אזכיר רק את תמיכתו במתן צווי מניעה נגד השובתים ואת נסיונו לסגור את האוניברסיטה לקראת סיום השביתה.

עניין אחר, פחות פורמלי אך עקרוני מאד עבורנו הוא שמתנהל כרגע מאבק על סמכויות בין הנשיא , שהוא פונקציה אוניברסיטאית, ובן החברים בועד המנהל, הבאים מחוץ לאוניברסיטה (אנשי האוצר לשעבר, אנשי ממון ומקורבים לשלטון). ברור גם כאן באיזה צד של המתרס עלינו לעמוד.

סבורני שאיננו יכולים לעמוד מנגד.

ראשית, יש לדרוש מהועד, כגוף המבצע של הארגון, לנקוט בפעולות שיסייעו ביישום החלטת האסיפה.

שנית, יש צורך לערוך הפגנה מול בנין הסנאט כחצי שעה לפני התכנסות הועד המנהל (כלומר ביום שני בשעה 17:30), ולהביע את עמדת הסגל. רצוי אף שבהפגנה זו ישתתפו גם סטודנטים ואנשי סגל זוטר המתנגדים להתנהלותו הכוחנית של מר לאוטמן.

אשמח לתגובה בין מקרב הפעילים, ובין מחברים בועד למכתבי זה.

בברכה,

אורי הדר


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)