מורים מן החוץ: מבצע משלוחי מנות להנהלות בחסות הפורום המתאם של הסגל הזוטר באוניברסיטאות – 19.03.08

19 מרץ, 2008

הודעה לעיתונות:
בניסיון למנוע שביתה – משלוחי מנות להנהלות

נציגי הסגל האקדמי הזוטר יפגשו היום ב-18:00 לדיון על המשבר באוניברסיטאות וצפויים להחליט על הכרזת סכסוך עבודה כלל ארצי. המשבר בא על רקע סירוב האוניברסיטאות לאמץ את מתווה ות"ת/שרת החינוך להסדרת העסקתם של אלפי מרצים בסגל האקדמי הזוטר. בתוך כך, יחלקו מחר (יום חמישי) משלוחי מנות להנהלות האוניברסיטאות בצרוף קריאה למנוע את השבתת הלימודים בסמסטר ב'.

ארגוני הסגל האקדמי הזוטר מוחים על העסקת אלפי מרצים בסגל האקדמי הזוטר במסלולים פוגעניים. המורים "מן החוץ", המהווים כיום כמחצית מכוח ההוראה באוניברסיטאות (4500 איש), מועסקים בתנאים פוגעניים, מקבלים שמונה משכורת בלבד על עבודה שנתית, מפוטרים מידי שמונה חודשים על מנת שלא יצברו ותק, ובניסיון לגזול מהם פיצויי פיטורין, וכן אינם מקבלים פנסיה, זכויות סוציאליות ושם זכויות אקדמיות. גם "עוזרי ההוראה" מקבלים רק עשר משכורות בשנה.

בחודשים האחרונים גובש בות"ת, בעידודה של שרת החינוך מתווה להסדרת העסקתם של חברי הסגל האקדמי הזוטר. למרות זאת, דחה ועד ראשי האוניברסיטאות את הפניות הרבות של ארגוני הסגל למשא ומתן בנושא. מצב עניינים זה עלול להוביל לשיבושים קשים בסמסטר ב שכן חברי הסגל האקדמי הזוטר נושאים ב-60% מנטל ההוראה בקמפוסים. הארגונים השונים ישלחו מחר בבוקר, יום חמישי, משלוחי מנות לנשיאי האוניברסיטאות בקריאה להדברות ולמניעת השבתה.

יו"ר הפורום המתאם, ד"ר אלי להר:

"חבל שהנהלות האוניברסיטאות מנסות לשחק משחק ציני ומרושע על גבם של הסטודנטים, שכבר סבלו מספיק השנה. הסגל האקדמי הזוטר עושה כל שביכולתו על מנת שלא לשבות אולם הוא נתקל בהנהלות חסרות כשירות. בעיית תנאיהם הבלתי נסבלים של המורים "מן החוץ" היא הגורם מספר אחד לבריחת המוחות, שכן לדוקטור צעיר אין היום מה לחפש באקדמיה בישראל. אנו קוראים לרשויות המדינה להתערב בנושא. לא ייתכן ששבעה פרופסורים, שאינם מתמחים בניהול, יהרסו דור שלם של אקדמאים צעירים. בינתיים, שומר נפשו ירחק מהאוניברסיטאות בישראל.

לפרטים:
ד"ר אלי להר – יו"ר הפורום המתאם טלפון: 052-5846644
שיאון קורן – יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר בבן גוריון. טלפון: 052-5793007
אוהד קרני
– יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר בת"א. טלפון: 052-4303623


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)