נציגי הסגל האקדמי הזוטר יפגשו מחר עם נציגי הסטודנטים

 

נציגי הסגל האקדמי הזוטר יפגשו מחר, יום ראשון ב-12:00 באוניברסיטת תל אביב עם נציגי הסטודנטים לדיון על המשבר באוניברסיטאות והסכנה לשיבושי לימודים בסמסטר ב' הנפתח בקרוב. לאחרונה הכריזו ארגוני הסגל האקדמי הזוטר על סכסוך עבודה כלל ארצי בדרישה למו"מ ארצי ומיידי. המשבר בא על רקע סירוב האוניברסיטאות לאמץ את מתווה שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר להסדרת העסקתם של אלפי מרצים "מן החוץ" המועסקים בתנאים פוגעניים.

השבוע אמורה להיערך פגישת מו"מ ראשונה מול נציגי ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה), זאת לאחר שבמשך חודשים ארוכים סירבו ור"ה לקיים מו"מ ארצי עם נציגי המרצים הזוטרים. אולם בעקבות הכרזת הארגונים על סכסוך עבודה כלל ארצי והיערכותם לצעדים ארגונים במהלך סמסטר ב', נסוגו בהן האוניברסיטאות מסירובן למו"מ ארצי. על רקע זה, תיערך מחר, יום ראשון ה-13.4.08 בשעה 12:00 בקמפוס אוניברסיטת תל אביב (בניין משפטים חדר מס. 305) פגישה עם נציגי אגודות הסטודנטים לדיון על המשבר. הפגישה פתוחה לעיתונות.

המורים מן החוץ מהווים כיום כמחצית מכוח ההוראה באוניברסיטאות (4500 איש), אשר מועסק בתנאים פוגעניים, מפוטר מידי שמונה חודשים ללא פיצויי פיטורין ואינו זכאי לפנסיה, זכויות סוציאליות או אקדמיות. במהלך שביתת הסגל הבכיר עבד הסגל האקדמי הזוטר כרגיל, וניסה לנהל במקביל משא ומתן על תנאי סגל הביניים (המורים מן החוץ). בחודשים האחרונים פנו ארגוני הסגל האקדמי הזוטר לוועד ראשי האוניברסיטאות בדרישה להסדיר את תנאי העסקתם של המורים מן החוץ, אולם זכו להתעלמות גורפת.

לפני כחודשיים, קראה שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר להעברת מרצים אלו למסלולי העסקה נורמטיביים כחלק ממתווה להסדרת תנאי העסקתם. על פי הערכות המועצה להשכלה גבוהה, עלותו של מתווה תמיר הוא כ-54 מליון ₪ בלבד, עשירית מעלות הסדר שחיקת השכר מול הסגל האקדמי הבכיר וסכום הנמוך מחריגות השכר של הבכירים באוניברסיטאות.

שיאון קורן, יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון ויו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר:

אופן העסקת המורים מן החוץ הוא חרפה לאקדמיה. חבל שור"ה לא ניצלו את החודשים האחרונים לנהל איתנו משא ומתן רציני. אנחנו מחכים למשא ומתן מזה זמן רב, וסבלנותנו פקעה. אם נגלה כי המו"מ אינו נעשה בתום לב ונועד רק להרוויח זמן ולגרור רגליים, לא תהיה לנו ברירה אלא לצאת במאבק ארצי. אני קורא מכאן לור"ה להחזיר את האקדמיה לאוניברסיטאות ולתקן את העוולה מספר אחת הגורמת בראש ובראשונה לבריחת מוחות מהאקדמיה. התעקשות ור"ה תמוהה לנוכח העלות היחסית נמוכה של מתווה תמיר, לכן אין שום סיבה להמשיך לפגוע בסטודנטים במקום לפתור את הבעיה.

לפרטים:

שיאון קורן – יו"ר הפורום המתאם. טלפון: 052-5793007

ד"ר אלי להר – ראש צוות מו"מ. טלפון: 052-5846644

אוהד קרני – יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר בת"א. טלפון: 052-4303623


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)