מכתב לגרמניה / מאיר שלו

לכבוד פרופ' הנס ויידנמולר
מכון מקס פלנק לפיזיקה גרעינית
היידלברג
גרמניה
פרופ' ויידנמולר היקר,
כרבים מאזרחי ישראל שמעתי השבוע על מכתבך לראש ממשלת ישראל, בו התרעת על הידרדרות המחקר המדעי שלנו. ראשית, אציין שעם כל הכבוד ורחשי התודה שאנו רוחשים לך, פרופ' ויידנמולר, לא חידשת לנו דבר. כולנו יודעים שמצב המחקר בישראל בכי רע, ולא רק בתחום הפיזיקה. כל ההשכלה הגבוהה שלנו בצרות, גם ההשכלה הפחות גבוהה לא מרקיעה שחקים.
אך משהו בכל זאת חידשת, פרופ' ויידנמולר היקר, והוא שלא סתם עיתונאי ישראלי טרדן או חוקר מקומי מעצבן פנה לראש ממשלת ישראל, אלא אדם כמוך: חוקר זר, אובייקטיבי, שאינו חשוד באינטרס כמו האינטרסים המרגיזים שיש לאי-אלו אזרחים בישראל.
ועל כן אני מרשה לעצמי לעוץ לך גם עצה אישית קטנה: בפעם הבאה שאתה כותב מכתב לראש ממשלת ישראל אל תציג את עצמך בשם ויידנמולר, פיזיקאי ממכון מקס פלנק בהיידלברג. עדיף לשגות שגיאת איות קטנה ולכתוב ונדרמולן, שחקן בית"ר ירושלים, כי אז יזמין אותך מר אולמרט לשיחה ולצילום משותף, ואולי אף יצרף להזמנה עוד כמה כדורגלנים, ותוכלו לומר לו את דעתכם על מצב הפיזיקה בישראל.
אגב, כיוון שאתה מגלה בנו עניין כזה, ברצוני להרגיע אותך: לא הכל שלילי כאן. יש לנו גם דברים יפים. בוודאי תשמח לדעת, פרופ' ויידנמולר, שהשנה יופרחו כאן זיקוקי דינור בסכום שיכולנו לרכוש בו ציוד חדש לכל המעבדות בארץ.
ואני אף שמח לבשר לך שהסטודנטים שלנו, להבדיל מעמיתיהם אצלך, לא מתבטלים בהיכלי השן של האקדמיה אלא נקראים מדי פעם לשירות מילואים, בו הם שומרים על התנחלויות ומאחזים, שגם עליהם אנחנו שופכים לא מעט ממון.
ויש לנו שם גם קברים קדושים, שהם המקור האמיתי של כוחנו ולא איזה מיקרוסקופ אלקטרוני או מאיץ חלקיקים.
להתראות ותודה, פרופ' ויידנמולר, ויום יפה גם לך.

באדיבות המחבר

פורסם במוסף לשבת של עיתון "ידיעות אחרונות", יום שישי, 11.4.2008.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

עדיין לא נשלחו טרקבקים ופינגים.

תגובות

חבל שאתם משתשמשים ב"זיבולי-שכל" בכדי לקדם מאבק מוצדק מאוד כשלעצמו. עצם העובדה שהדברים נכתבו ע"י מאיר שלו עדיין לא עושה אותם דברי-טעם.
בהזדמנות זו אני רוצה להאיר למאיר שלו ולמי שמצא בדבריו טעם שונה מלענה – בלי ארץ-ישראל, בלי התישבות, בלי ציונות מגשימה, בלי תרבות יהודית ומורשת יהודית – לא מעניינת אותי ההשכלה הגבוהה המקומית כהוא זה.

בעצם, הבנתי למה כל הססמאות שלי על הציונות והמורשת היהודית הם חלק מדיכוי ורצח של המוני אנשים, וכיצד ההסמאות האדיוטיות שלי בזכות ההפרטה ובזכות השוק הגלובלי הן אידאולוגיה ריקה. רק מומחים כמוני מסוגלים להבין את הטעויות שלי, אז אין טעם לשתף מלחכי-לענה כמוכם בהגיגיי.

בברכת עיר האבות לפלסטינים

ל רפי

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)