בקרוב לא יצטרכו עוד המרצים לעמל על איסוף הביבליוגרפיה לקורסים שלהם – התורמים יעשו זאת בשבילם!

חדשות טובות לכל המרצים עמוסי העבודה, לאיכות ההוראה ולחופש האקדמי באוניברסיטאות בארצות הברית, ובקרוב בודאי גם אצלנו, הן באוניברסיטאות והן במכללות: התורמים הם שיעמלו על הרכבת הביבליוגרפיה הנלמדת בקורסים. כך לפחות על פי הכתבה הבאה.
בהקשר זה רצוי להיזכר במכון ע"ש אקירוב למדיניות אקטוארית בת"א, שאין עליו אף מפקח אקדמי, פרט לתורם הנכבד, חבר הועד המנהל של אונ' ת"א, מר אלפרד לורד אקירוב.

איין ראנד – חביבת הבנקים, שנואת האקדמיה
כתבה מאת
מתיו קינאן ב'דה מרקר', 21.04.2008

ספריה של איין ראנד על יזמים עיקשים שנאבקים במוסכמות החברתיות, קנו להם מעריצים נלהבים גם בקרב החוגים העסקיים. בניגוד אליהם, דווקא אנשי העולם האקדמי סירבו להכיר בראנד כהוגת דעות מן השורה, בטענה כי הפילוסופיה שלה פשטנית מדי ואינה מרשימה או חדשנית.
מוסדות אקדמיים שהסכימו דווקא ללמד את משנתה של ראנד – עשו זאת לא פעם בתמורה לקבלת תרומות נדיבות. כך, לדוגמה, חטיבת התרומות של חברת הבנקאות T&BB תרמה מיליון דולר לאוניברסיטת קרוליינה הצפונית ב-2005, תוך הסכמה שספרה של ראנד "מרד הנפילים" יהפוך לקריאת חובה לתלמידים. אוניברסיטת מרשל ואוניברסיטת ג'ונסון סמית דיווחו גם הן כי קיבלו מענקים בתמורה ללימוד משנתה של ראנד.
להמשך הכתבה:
http://world.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20080421_976531&layer=headlines&layer2=&layer3=world

רועי בל, אונ' ת"א


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)