מל''ג מכנסת ישיבת חירום לדון באי-אימוץ דו''ח שוחט ע"י הממשלה

במשך השבוע שעבר ניסתה ור"ה להפעיל לחץ רב על הממשלה כדי שהיא תביא את דו"ח שוחט לדיוןן ביום ראשון הקרוב. מהלך זה קשור להסכם שנחתם ביום שלישי האחרון (27.05.2008) עם נציגי הסגל הזוטר. בשלב זה, האוצר לא התחייב לשום תוספת תקציב למימון הרפורמה במעמד הסגל הזוטר והמורים מן החוץ (עלות הרפורמה מוערכת בכ-60 מיליון ש"ח לפחות). ור"ה, כמו גורמים רבים במערכת ההשכלה הגבוהה, רואה בדו"ח שוחט קרש הצלה, מפני שהדו"ח מבטיח תוספת תקציב משמעותית, ובמקביל מוכנה (כמו כל הגורמים האחרים) להתעלם מההיבטים הבעיתיים מאד של אותו הדו"ח. משהתברר כי הממשלה לא תקיים דיון באישור שוחט מחר, יום ראשון (01.06.2008), פרסמה מל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) הודעה לעיתונות, וזו לשונה:

מחר, יום ראשון ה-1 ביוני בשעה 13.00: ישיבת חירום של מערכת ההשכלה הגבוהה בנושא יישום מתווה דו"ח שוחט

הוועדה לתכנון ותקצוב והמועצה להשכלה גבוהה זימנו למחר בצהריים ישיבת חירום עם כלל הגורמים במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. ישיבת החירום זומנה בשל העובדה שממשלת ישראל טרם קיימה דיון ביישום מתווה דו"ח ועדת שוחט. ישיבת החירום תתקיים בחדר המליאה בבניין המועצה להשכלה גבוהה ברחוב ז'בוטינסקי 43 ירושלים.
אימוץ הדו"ח על ידי הממשלה ויישום מתווה המלצות ועדת שוחט אמורים להזרים למערכת ההשכלה הגבוהה הציבורית סכום של 1.8 מיליארד שקל במהלך החומש הקרוב. בשל אי אימוץ הדו"ח על ידי הממשלה מתרחשת פגיעה חמורה במערכת שאינה מסוגלת לתכנן כעת את השנים הבאות ואינה ערוכה לקראת שנת הלימודים האקדמית תשס"ט.
בישיבת החירום ישתתפו כל הגורמים במערכת ההשכלה הגבוהה וביניהם: שרת החינוך ויו"ר מל"ג, פרופ' יולי תמיר, יו"ר ות"ת פרופ' שלמה גרוסמן, נשיאי אוניברסיטאות, נשיאי מכללות, חברי מל"ג, חברי ות"ת, יושבי ראש ועדים מנהלים במוסדות להשכלה גבוהה, נציגי הסגל הבכיר, נציגי הסגל הזוטר, יו"ר התאחדות הסטודנטים ויו"ר ארגון הסטודנטים.
במהלך הישיבה ייבחנו על ידי המשתתפים מספר אפשרויות לניהול המאבק כנגד הגורמים המעכבים את יישום מתווה ועדת שוחט על ידי הממשלה.

התקשורת מוזמנת לסקר את הישיבה החל מהשעה 14.30 בבניין המועצה להשכלה גבוהה ברחוב ז'בוטינסקי 43 בירושלים

 


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)