המשבר סביב דו''ח שוחט המקוצץ והדיון שערך הפורום בנושא- כתבה ב'הארץ', 18.06.08

אחרי שלוש שביתות – החל המשבר
מאת עפרי אילני

לפני כחודשיים שלח הפיזיקאי פרופ' האנס ויידנמולר מאוניברסיטת היידלברג בגרמניה, מכתב מזועזע לראש הממשלה, לנשיא ולשרת החינוך. ויידנמולר, מדען בעל שם עולמי, מקיים כבר עשרות שנים קשרים הדוקים עם חוקרים בישראל, ומלווה את התפתחותו של המדע הישראלי. בשנה שעברה כיהן כיו"ר ועדה בינלאומית להערכת הפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

עקבתי מקרוב אחרי המחקר המדעי בישראל, והתפעלתי תמיד מהתפתחותו המהירה ומהמוניטין הבינלאומי שרכש", כתב ויידנמולר. אלא שכאשר ביקר בישראל בשנה שעברה, לאחר הקיצוצים שבוצעו בתקציב האוניברסיטאות בחמש השנים האחרונות, הוא ראה תמונה שונה: "בביקורי האחרון בירושלים נוכחתי בתוצאות ההרסניות של קיצוצים אלה… עבודות בית לא נבדקות ומעבדות מתנהלות בלי הדרכה מתאימה. בהיעדר תקציב אין פיתוח של ניסויי הדגמה חדשים ואפילו שמירה על הקיים אינה אפשרית בגלל צמצום הצוות הטכני. מכות כבדות אלו הורידו את איכות ההוראה". לטענתו של ויידנמולר, אם יימשך המצב הנוכחי, "ישראל תאבד את מקומה המוביל במדע המודרני, והיא לא תוכל לספק את הדורות הבאים של מדענים מובילים.
להמשך הכתבה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=993903&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

 


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)