שיא חדש הוצב הערב לטכניקת הסחטנות התקציבית של האוצר

כלי התקשורת מדווחים הערב שהאוצר דורש מהאוניברסיטאות והמכללות להחזיר סכום של 150 מליון ש"ח שהועברו בתחילת השנה למערכת ההשכלה הגבוהה, לשיטתו של האוצר – "על חשבון" יישום דוח שוחט. כזכור, בתחילת שנת הלימודים, לקראת פתיחת שביתת המרצים, הכריזו ראשי האוניברסיטאות שלא יפתחו את שנת הלימודים בגלל המשבר התקציבי. כנראה כדי למנוע חבירה של ההנהלות לסגל הבכיר בשביתתו, דבר שהיה הופך את השביתה לאפקטיבית הרבה יותר, זרק האוצר לראשי האוניברסיטאות עצם — קצת כסף, שראשי האוניברסיטאות ברוב איוולתם הסתפקו בו ופרשו מהמאבק (וכולנו זוכרים את התפקיד שמילאו אחר-כך בשביתה כשליחיהם של נערי האוצר).

בימים אלה, בלחץ החנק התקציבי וחוסר היכולת להערך לשנת הלימודים הבאה, המל"ג ושרת החינוך דורשים להעלות לדיון בממשלה את דוח שוחט כשהוא מתוקן, ללא סעיפי העלאת שכר הלימוד של הסטודנטים והנהגת שכר דיפרנציאלי למרצים, תיקונים שהאוצר מתנגד להם. לכן עד כה, האוצר מנע את הדיון בדוח שוחט בממשלה. ועכשיו הוא מפליא להדגים את שיטת הסחטנות התקציבית, למי שלא הבין עדיין את משמעותו האמיתית של דוח שוחט, מתוקן או לא, והוא מוסיף על כך את הדרישה להחזיר את הסכום ההוא מתחילת שנת הלימודים. והפלא פלא, מל"ג, ות"ת ושו"ת, משיתים את הדרישה שהאוצר הציב להם, על האוניברסיטאות והמכללות ואף מקפיאים תקציבי פיתוח שכבר אושרו (vatat-220608.PDF).

מישהו זקוק להמחשות נוספות?

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/995109.html

"וויי-נט": http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3558866,00.html


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

[…] שיא חדש הוצב הערב לטכניקת הסחטנות התקציבית של האוצר […]


תגובות

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)