הממשלה צפויה לדון ביום ראשון הקרוב בדוח שוחט

ביום ראשון הקרוב צפוי דיון בממשלה על משבר ההשכלה הגבוהה. כזכור, לפני כשבוע התקיים במליאת הכנסת דיון בהצעת חוק פרטית של ח"כ אורון ו-13 ח"כים נוספים. הצעת החוק עסקה בהעברת תקציבים למערכת ההשכלה הגבוהה בחמש השנים הבאות, ללא התניה באישור דוח שוחט, כדי למנוע את קריסתה. כאשר הסתמן במליאה רוב להצעה, ביקש שר האוצר, שעד אז מנע את העלאת הנושא בממשלה, לעכב את המשך הדיון וההצבעה תוך שהוא מתחייב להעלות את הנושא לדיון בממשלה תוך 10 ימים. התנגדותו עד אז הייתה קשורה בכך ששרת החינוך עמדה להציג לדיון בממשלה גרסה מקוצצת של דוח שוחט. ביום ראשון הקרוב יפקעו 10 הימים.

בתזמון שנראה ממש לא מקרי, הופיע השבוע בכלי תקשורת שונים קרקס נודד שבו השתתפו שוחט עצמו ובכירים במערכת ההשכלה הגבוהה, אשר הציגו את דוח שוחט כתרופת הפלא לכל תחלואי ההשכלה הגבוהה, מסמך שכל רואיו גמרו עליו את ההלל, ושאיש לא מבין איך יתכן שהוא טרם יושם. באחת התוכניות, המראיינת הציעה תובנה מופלאה: האם יתכן שהשתלחויותיו של שר האוצר באקדמיה והמכשולים שהוא מציב נובעים מכך שהוא חש שכבודו נפגע בגלל שביתות הסגל? האם יתכן שיש כאן פשוט מאבק על כבוד? ושוחט הנהן בראשו ואמר שאינו יודע. אכן פנינת ניתוח פוליטי!

נעמה טלמור מדווחת הערב באתר "וואלה" שלנוכח הדיון בדוח שוחט המתוכנן ביום ראשון בישיבת הממשלה, הסטודנטים מאיימים בחידוש מאבקם:ttp://news.walla.co.il/?w=/1/1315114

 ******

ובינתיים, מדור הדעות ב Ynet מפרסם היום במסגרת "זירת פיוס" צמד מאמרים, המציגים עמדות מנוגדות בסוגיית משבר ההשכלה הגבוהה, תחת הכותרת "האם גם אקדמיה יכולה להתייעל". מול העמדה התומכת בגישת האוצר, מציג מתי שמואלוף את עמדתו, הכוללת התייחסות לפורום ולעמדותיו: http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-4136,00.html


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)