חידוש מאבק הסטודנטים לנוכח כוונת האוצר להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטאות ביותר מאלף שקלים – הפגנת מחאה ביום ג', 23.09.08

עצרת המחאה תתקיים בשבוע הבא, ביום שלישי 23.9.08, בשעה 18:00, ברח' רמז. מיקום מדויק יימסר בהמשך.

אגודת הסטודנטים באונ' ת"א פרסמה הודעה הקוראת רשמית לסגל הבכיר של האוניברסיטה לתמוך במאבקם. פרופ' בנציון מוניץ, יו"ר ועד הסגל הבכיר בת"א, נענה לקריאה זו ופרסם הודעת תמיכה וקריאה להשתתפות המרצים בעצרת המחאה
הינה לשון הקראיה של אגודת הסטודנטים באונ' ת"א ב-18.09.08:
בעקבות כוונת משרד האוצר להעלות את שכר הלימוד לקראת שנת הלימודים תשס"ט בלמעלה מאלף ₪, החלטנו אנו, ציבור הסטודנטים בכלל והסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב בפרט – לחדש את המאבק למען נגישות ההשכלה הגבוהה בחברה הישראלית.
כאמור, ממשלת ישראל  הייתה אמורה לדון על ההנחה בשכר הלימוד בגובה 6% הניתנת לסטודנטים באופן מסורתי משנת 2005, בעקבות מהלך אותו הובילה סיעת שינוי, בנוסף להנחה הקבועה הניתנה לסטודנטים בעקבות החלטות וועדת וינוגרד לשכר לימוד. בישיבת וועדת החינוך של הכנסת שנערכה לפני מספר שבועות, הודיעה נציגת משרד האוצר כי אין בכוונת המשרד לאשר את ההנחה השנה. אישור ההנחה עומד על הפרק כבר קרוב לשלושה חודשים, ובאין החלטה, שכר הלימוד יעלה אוטומטית וההנחה תבוטל. שכר הלימוד יעמוד בשנה הבאה על 9,655 ₪ במקום שכר הלימוד הנוכחי – 8,611 ₪.
היום החלטנו לחדש את המחאה כנגד הגזירה ובאין ברירה אחרת לחזור לרחובות. לכן, ביום שלישי הבא, 23.9.08, בשעה 18:00, אנו צפויים לערוך במרכז תל אביב אירוע מחאה גדול, בו ישתתפו סטודנטים מתל אביב ומשאר רחבי הארץ, בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים בישראל. לאירוע צפויים להגיע סטודנטים רבים והוא יגרור סיקור תקשורתי נרחב.
לאור העובדה כי אתם, אנשי הסגל הבכיר באונ' תל אביב, הזדהיתם עם מאבקנו למען עתיד מערכת ההשכלה הגבוהה, כפי שהסטודנטים הזדהו עם מאבקכם בשנה שעברה – אנו מתכבדים להזמינכם להשתתף בהפגנת המחאה ולהזדהות עימנו.

ולשון קריאתו של יו"ר ועד הסגל הבכיר בת"א: 'ארגון הסגל הבכיר של אוניברסיטת תל אביב תומך במאבק הסטודנטים ומתנגד להעלאת שכר הלימוד באופן שרירותי וחד צדדי על ידי האוצר. אנו סבורים כי על  הממשלה לעמוד בהתחייבותה ולנהל עם הסטודנטים משא ומתן על שכר הלימוד.'נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)