עצומה נגד פיטורי נציג עובדי/ות הנקיון באוניברסיטת בן-גוריון

כמנהג ימינו עתירי ההתייעלות, גם עובדי/ות הנקיון באוניברסיטת בן-גוריון מועסקים על ידי קבלני כוח אדם. בזמנו, דיווחנו כאן על נסיונות עובדי/ות הנקיון להתארגן ולהדבר עם האוניברסיטה על העסקה ישירה, ועל תמיכתם של סטודנטים ומרצים בקמפוס, כולל חברי הפורום, במאבקם (ראו http://www.publiceducation.org.il/?p=281). 

כדי לפגוע בהתארגנות העובדים, פיטר כעת הקבלן שבאמצעותו מעסיקה האוניברסיטה את עובדי הנקיון את נציגם הנבחר, מר גיל שטח. היום התקיימה בקמפוס הפגנה במחאה על הפיטורים. הנהלת האוניברסיטה נמנעת מהתערבות, בטענה שאינה צד בעניין (ראו דיווח בוואי-נט: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3625276,00.html). עמדה זו אינו מפתיעה: הרי בדיוק כדי שתוכל לטעון טענה זו האוניברסיטה שוכרת את שירותיו של קבלן כוח האדם. אך כדאי להזכיר שבמקביל – אוניברסיטת בן-גוריון מכריזה על עצמה אוניברסיטה המקדמת מעורבות חברתית http://w3.bgu.ac.il/cau/cau.swf.

מצורף קישור לעצומה נגד פיטורי נציג עובדי הנקיון באוניברסיטת בן-גוריון, שהעלו הסטודנטים מארגון צ"ח (צדק חברתי) בקמפוס, המלווים את מאמצי עובדי/ות הנקיון בקמפוס להתארגן ולהגן על זכויותיהם הבסיסיות. אל תניחו להנהלת אוניברסיטת בן-גוריון להתנער מאחריותה לעובדים המנקים אותה. חתמו על העצומה!

http://www.atzuma.co.il/petition/odeliak17/1/


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

עדיין לא נשלחו טרקבקים ופינגים.

תגובות

עדכון בעניין פיטוריו של נציג עובדי/ות הנקיון באונ' בן גוריון, מר גיל שטח: בשיחה שהתקיימה בתחילת השבוע בין מנכ"ל אוניברסיטת בן גוריון לבין גיל שטח, סטודנט מארגון צ"ח, ומרצה בכיר מהפעילים במאבק נגד הפיטורים, הבטיח המנכ"ל ליצור קשר עם קבלן כוח האדם שמעסיק את עובדי/ות הנקיון ופיטר את גיל שטח. בעקבות זאת, החזיר הקבלן את גיל שטח לעבודה!
אז תגידו, מנהלי אוניברסיטאות יקרים — לא יותר פשוט להעסיק את עובדי הנקיון ישירות ולתת להם את הזכויות המגיעות להם? זה לא רק יותר פשוט, בסוף עוד תגלו שזה גם יותר זול, ומי יודע, אולי גם תמצאו (ולא "נגיד" אתכם לאוצר, אנחנו מבטיחים) שזה אפילו יותר מוסרי, רחמנא ליצלן!

בדיוק כמו הסיפור על הפנתרים השחורים – מה שניסו להציג כתנועת מחאה אותנטית מהשטח התגלה לאחר שנים כיוזמה ופעולה של קומוניסטים אשכנזים, שכל הזמן היו מאחורי הקלעים "חיממו" ונתנו יעוץ – כל זה גם במאבק הזה.
מרצים מן הסגל של האוניברסיטה לקחו חלק פעיל אך מאחורי הקלעים לאורך כל המאבק, כולל שיחות אישיות ועידוד עובדי הניקיון להצטרף למאבק.
כל זה מתוך הראיה המתנשאת הקבועה שאנשים לא יודעים מה טוב להם, והם צריכים את אנשי התנועה שיסבירו להם (אנשים שלא השתכנעו מ"התודעה הכוזבת" וראו את האור) כמובן שהמרצים לא סיכנו את מקום עבודתם כאשר שיכנעו עובדים לצאת כנגד המעסיק שלהם, אבל מה זה משנה – הכל למען המטרה.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)