חברי הסגל הזוטר של הטכניון תובעים את המוסד על הפרת חוק הגנת השכר – הודעה לעיתונות, 22 מרץ 2009

                                                                                                            22 מרץ, 2009

הודעה לעיתונות:

חברי הסגל הזוטר של הטכניון מסרבים לעבוד בחינם

תובעים את המוסד על הפרת חוק הגנת השכר

חברי הסגל הזוטר בטכניון תובעים את הטכניון בבית-הדין האזורי לעבודה בחיפה על ניכוי שלא כדין משכרם, ומבקשים למנוע מן הטכניון לכפות עליהם לעבוד "בהתנדבות" כמשגיחי בחינות.
ביום ג', 31 במרץ 2009 יתקיים דיון מקדמי בבית-הדין האזורי לעבודה בחיפה בתביעה אשר הגישו ארבעה חברי סגל אקדמי זוטר מן הפקולטה למדעי המחשב בטכניון. התובעים נדרשו לעבוד כמשגיחי בחינות בהתנדבות "בשל קיצוצי תקציב בטכניון". נציגות הסגל הזוטר החליטה לדחות את הדרישה, והתובעים, למרות איומים ולחצים שהופעלו עליהם, לא הגיעו "להתנדב". בעקבות זאת ניכה הטכניון 6% משכרם לחודש ספטמבר.
הסגל האקדמי הזוטר בטכניון מועסק בהוראה בשכר ובתנאים נחותים לעומת יתר האוניברסיטאות. בדצמבר 2008 נחתם הסכם שכר בין ארגוני הסגל הזוטר לבין אוניברסיטאות המחקר. הטכניון הוא המוסד האוניברסיטאי היחיד שאינו חתם על ההסכם.

נדב שרגאי, איש סגל זוטר בטכניון ונציג התובעים:
לא יעלה על הדעת שיחסי העבודה בטכניון יתנהלו בצורה של דרישות חד-צדדיות מקפחות, איומים ועונשים. לאנשי ההנהלה, שמרוויחים משכורות יפות מאוד לפי דו"ח מבקר המדינה, אין כל עכבה מוסרית לשלוח את ידם אל שכרם של חברי סגל אקדמי זוטר שלא מרוויחים אפילו עשירית מהם. זכויות עובדים? הם עוד לא שמעו על דבר כזה.

אייל רוזנברג, פעיל בארגון סגל ההוראה בטכניון:
עצוב לראות מוסד מכובד כמו המכון הטכנולוגי לישראל מנסה לחסוך את השקל האחרון על גב עובדיו המנוצלים. הפגיעה כאן כפולה: חברי סגל אקדמי זוטר זוכים ליחס משפיל וכוחני ונשלחים לעבודה חינם-אין-כסף, בעוד פרנסת העובדים הבלתי-מקצועיים אשר משגיחים בבחינות מדי סמסטר נפגעת ללא הצדקה.

לפרטים:
אייל רוזנברג – פעיל בארגון סגל ההוראה בטכניון: 052-3869130
נדב שרגאי – נציג התובעים: 052-8250225
ערן חכים – דובר הפורום המתאם: 054-7616516


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)