אוני' ת"א מפטרת עובדי קבלן בספריות ומחליפה אותם בלוקרים / רועי בל

מקיצוץ בספרים לקיצוץ בבני אדם

אוניברסיטת תל אביב במשבר כלכלי, הנובע הן מהקיצוצים המתמשכים בתקציבי ההשכלה הגבוהה (אפילו התקציב שהובטח בתחילת השנה בכדי לאפשר את פתיחתה טרם הועבר) והן מהשקעותיה הספקולטיביות של האוניברסיטה. הפתרון של האוניברסיטה הוא כמובן קיצוץ, במקום להציג דרישה חד משמעית לאוצר להעביר תקציב, ולהפגין מוכנות אמיתית להילחם על ביצועה.
היכן נוחתת חרב הקיצוץ, תשאלו? נשיא האוניברסיטה הודיע שהוא מוותר על 5% משכרו, וכך שאר בכירי ההנהלה. לפי מבקר המדינה, הנשיא מרוויח 44 אלף ₪ בחודש. אבל באוניברסיטה יש אנשים שמרוויחים אפילו פחות מהסכום החודשי שהנשיא הודיע שיוותר עליו: אנשים שאינם מאוגדים בארגון מקצועי ושלא צוברים ותק בעבודה, שעובדים לפי שעות ומועסקים דרך חברה קבלנית. כמובן שאותם הכי קל לפטר.
האוניברסיטה החליטה, אפוא, לפטר את רוב העובדות והעובדים האחראים על הפקדת התיקים בספריות, ולהציב במקומם ארוניות אחסון לתיקים. ה"חסכון" מהמהלך יהיה מזערי,  ולעומתו הנזק שיגרם לעובדים הללו הוא רב. מרבית העובדים שיפוטרו נמצאים בשנות השישים לחייהם ומועסקים דרך חברות כח אדם. רובם נמצאים באוניברסיטה שנים ארוכות, ורק העסקה פוגענית זו מאפשרת לפטרם לאחר שנים של עבודה.
על האוניברסיטאות לגלות מחויבות לכל עובדיהן, כולל אלה המועסקים בקבלנות. התנערותה המתמשכת של אוניברסיטת תל אביב מכל מחויבות להעסקה הוגנת, מתבטאת כעת בהחלטתה לפטר את העובדים המוחלשים ביותר, שאינם מאורגנים בארגון מקצועי אלא מועסקים דרך חברה קבלנית.

הפגנת הזדהות עם העובדים בספריות ומחאה על פיטוריהם תתקיים מחר, יום חמישי ה- 2/4, בשעה 14:00 ברחבת הספריה המרכזית, אוניברסיטת תל אביב


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)