הודעה לתקשורת מטעם הפורום בעניין השביתה באוניברסיטה הפתוחה

הפורום למען ההשכלה הציבורית מחזק את ידי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה במאבקו הצודק להשגת חוזה קיבוצי שיבטיח את שיפור תנאי העסקתו

הפורום למען ההשכלה הציבורית מחזק את ידי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה, שהתארגן במסגרת 'כוח לעובדים-ארגון עובדים דמוקרטי', במאבקו לשיפור תנאי ההעסקה של מרכזי ההוראה והמנחים.

חברי הפורום מוחים על הצעד הכוחני שעשתה הנהלת האו"פ בשלחה מכתבי איום לחברי סגל ההוראה השובתים בהם הציגה אותם כעבריינים אלימים והוסיפה הודעות מייל לפיהן לא יקבלו שכר. הפורום קורא להנהלת האו"פ להיענות לאלתר לדרישות שהעלו נציגי המנחים והמרכזים לתנאי העסקה הוגנים, ולהביא בכך לסיום השביתה.

הפורום למען ההשכלה הציבורית, שבו סטודנטים ומרצים מכל הדרגות והתחומים במוסדות השכלה גבוהה ברחבי הארץ, מגנה את הנהלת האו"פ על סירובה להכיר בזכותם של המרכזים והמנחים לתנאי העסקה הוגנים. מקומם במיוחד הוא נסיונה של הנהלת האו"פ לחמוק מחתימה על חוזה קיבוצי עם סניף עובדי האוניברסיטה הפתוחה המאוגדים במסגרת 'כוח לעובדים'. הפורום מגנה את האוניברסיטה הפתוחה על נסיונותיה ומאמציה לפגוע בזכות ההתארגנות והשביתה שלהם באמצעות משלוח מכתבי איום המבוססים על טענות סרק המציגות את השובתים כאילו פעלו באלימות, במטרה להטיל אימה ולשבור את השביתה.

מרכזי ההוראה והמנחים באו"פ הם קורבנות של שיטת העסקה נצלנית הנהוגה במוסד זה מזה שנים, העסקה שעתית המבוססת על פיטורים חוזרים. הסדרי העסקה פוגעניים מסוג זה נכפים על עובדים מקבוצות מוחלשות נוספות במשק שמועסקים באמצעות קבלנים וחברות כוח אדם: עובדות הסיעוד, עובדי הניקיון, מאבטחים ועוד. כמוסד אקדמי שרוממות ההשכלה לכל בגרונו, היתה האוניברסיטה הפתוחה צריכה להימנות עם הכוחות הפועלים נגד דפוסי העסקה נצלניים אלה ולא לחקותם. אך מתברר שהנהלת האו"פ אף חותרת להחמיר כעת את התנאים. תנאים אלה הפתיעו אף את חברי ועדת הכספים של הכנסת שדנו לאחרונה בשביתה והם קראו לצדדים להגיע לפתרון הוגן שיעוגן בהסכם קיבוצי.

הפורום למען ההשכלה הציבורית קורא להנהלת האוניברסיטה הפתוחה לנטוש את תפיסת ההעסקה בה היא מתבצרת עד כה, לקבל על עצמה מחוייבות להעסקה הוגנת של סגל ההוראה ולהכיר באירגון היציג שלו.

הפורום למען ההשכלה הציבורית www.publiceducation.org.il


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)