תגובות בעקבות התפטרות נשיא אוניברסיטת תל אביב

התפטרותו (או פיטוריו, לא לגמרי ברור) של נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' צבי גליל, מעוררת שורה של תגובות וניחושים ביחס למה שהתרחש מאחורי הקלעים. המאמר להלן פורסם הבוקר בעיתון "הארץ", ובו מספר תגובות של מרצים לפרשה זו.

מה התרחש מאחורי הקלעים בפרשה זו, לא ידוע לנו. אולם כדאי לשים לב לאינדיקציות שיש בה למצב האנומלי שבו המערכת האוניברסיטאית מנוהלת על ידי יותר ויותר אנשים שאינם מונעים על ידי שיקולים אקדמיים. יחד עם החנק התקציבי של מערכת ההשכלה הגבוהה, נראה כי סימני קריסה מתחילים להופיע במערכת זו בגלוי.

המאמר התפרסם תחת הכותרת "מרצים טוענים: אנשי עסקים משתלטים על האוניברסיטאות", מאת עפרי אילני:

מרצים באוניברסיטאות טוענים לפגיעה בחופש האקדמי מצד גורמים זרים, לאחר התפטרותו הפתאומית של נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' צבי גליל, שלשום, באמצע כהונתו. התפטרותו המאולצת של גליל באה לאחר חיכוכים מתמשכים בינו לבין הוועד המנהל של האוניברסיטה, שמורכב כיום ברובו מאנשי עסקים. בראשו עומדת הד"ר ליאורה מרידור, ששימשה דירקטורית בחברות שונות.

קראו את המשך המאמר ב: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1097204.html


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

עדיין לא נשלחו טרקבקים ופינגים.

תגובות

אכן, הערפל סביב הפרשה סמיך. אך נדמה שהפורום צריך לנסות ולברר את הפרטים ולגבש עמדה בנושא. התחושה שהמתקבלת היא שההדחה נבעה משיקולים זרים (במקרה הטוב), או עקב נסיון לפגוע בחופש האקדמי (במקרה הרע). ייתכן שלא זה המצב, אך כשמדובר בנשיא אחת האוניברסיטאות המרכזיות במדינה לא ניתן להשאיר את הדברים ללא בירור ממצה.

ההערה מתקבלת. אכן, יש מקום לתגובה יותר מפורטת שקושרת את האירוע הזה עם התהליכים ארוכי הטווח שמתחוללים במערכת ההשכלה הגבוהה ועם עמדת הפורום בנידון. אנו עובדים על כך והתגובה תפורסם בהקדם.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)