פיטורי גליל – כתבות ומאמרים נוספים וגילוי דעת של מועצת ארגוני הסגל האקדמי

היום מפרסמת המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי גילוי דעת בעקבות פיטורי נשיא אוניברסיטת ת"א, פרופ' גליל, בזו הלשון:

גילוי דעת

המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמיים מביעה מחאה חריפה על המהלך הכוחני בו נקט הוועד המנהל של אוניברסיטת תל-אביב, בהדיחו את נשיא האוניברסיטה, מבלי לידע את הסגל האקדמי על כוונותיו, בישיבה חפוזה בה נושא ההדחה כלל לא היה על סדר היום.
כצפוי, הרפורמה שהוביל האוצר בשנת 2000, אשר נועדה לנתק את הסנאטים של האוניברסיטאות מניהולן, חיזקה באופן בלתי פרופורציונאלי את הוועדים המנהלים, וגרמה לפגיעה אנושה במרקם המיוחד של אוניברסיטאות המחקר. מרקם זה, המבוסס על סגל המחקר וההוראה המנווטים את התפתחותם של המוסדות האקדמיים ושהביא אותם להישגים מופלאים, ראוי להגנה. מהלכים כגון אלו, הנעשים במטרה להדיר את אנשי הסגל ממעורבות בקביעת דרכה ואופייה של האוניברסיטה, יביאו לניכורם ויפגעו בהרמוניה החיונית לשמירת המצוינות בה התברכנו.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

עד כאן גילוי הדעת של מועצת ארגוני הסגל האקדמי. במקביל, ממשיכים להתפרסם מאמרי פרשנות בתקשורת הכתובה והאלקטרונית על פרשה זו ועל משבר מערכת ההשכלה הגבוהה בכלל. להלן קישורים למספר כתבות ומאמרים שהתפרסמו בימים האחרונים בלבד:


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)