תביעת ארגון מלגאי המחקר בטכניון בביה"ד לעבודה / איל רוזנברג

"מה קורה בטכניון? מן הקמפוס החיפאי המנומנם והמסוגר דרך כלל עולים ומתחזקים לאחרונה הדי מאבק…" כך נפתח טור שכותרתו אוניברסיטה כשדה קרב וכמחנה עונשין: הטכניון נגד החוקרים הזוטרים שפורסם בשבוע שעבר באתר ארגון 'עבודה שחורה' על הסכסוך בין ארגון המלגאים לטכניון.

להלן מידע על התביעה ונסיבותיה:

בתביעה שהגיש לאחרונה 'ארגון המשתלמים לתארים גבוהים' בטכניון לבית הדין לעבודה דורש הארגון מהטכניון:

א. הכירו ביחסי עובד-מעביד בין החוקרים הזוטרים, המועסקים תמורת מלגה, לבין הטכניון, כלומר, הגדירו כשכר (ולא מלגה) את מה שאנו מקבלים כתמורה לעבודתנו כחוקרים זוטרים.

ב. היכנסו איתנו למשא-ומתן על הסכם קיבוצי להסדרת תנאי העסקת החוקרים הזוטרים בטכניון.

ג. ודרישה שקדמה לשתי הדרישות הנ"ל: כבדו את הסכם הצמדת גובה המלגות עליו חתמנו עימכם, ושלמו את חוב ההצמדה הטופח מאז אוקטובר 2008 (אשר מגיע כבר לכ-15 מיליון ש"ח ואולי יותר).

'ארגון המשתלמים לתארים גבוהים' מייצג כ-1,400 מלגאי מחקר בטכניון בנוגע לתנאי העסקתם במחקר וזכויותיהם כעובדי מחקר. כמו-כן מייצג הארגון את כלל הסטודנטים לתארים גבוהים במוסד בעניינים סטודנטיאליים, ומשרת את שני הציבורים בתחומי הרווחה, התרבות והפנאי. לארגון מעמד משקיף ב'פורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר', ולפני כשנה הארגון הגיש בקשה לקבלה כחבר מלא בפורום זה, שטרם נענתה.

התביעה המשפטית בעניין מעמד המלגאים בטכניון, ס"ע 34958-03-10, הוגשה ע"י הארגון בתחילת שנת 2010 בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. לקראת הגשת התביעה, הארגון אסף מספר רב של תצהירים של חוקרים זוטרים בפקולטות השונות בטכניון, שישמשו תשתית ראייתית שתוצג בבית הדין. דיון מוקדם בתביעה טרם התקיים, ולאחר עיכובים רבים הוא נקבע ליום 22 ביוני 2011. 'הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר', כמו גם ארגוני עובדים אחרים ואף רשות המסים, הבטיחו לפרסם את עמדתם בנוגע למעמד המלגאים בטכניון.

———————————————

אייל רוזנברג הוא משתלם לתואר דוקטור בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, סגן יושב-ראש 'ארגון המשתלמים לתארים גבוהים בטכניון', חבר 'הפורום להגנת ההשכלה הציבורית' ופעיל ב'כוח לעובדים'. רוזנברג פוטר מעבודתו בהוראה בטכניון כצעד ענישתי על פעילותו באיגוד המקצועי במוסד.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)