לא במגדל השן – הסגל האקדמי מצטרף למחאה החברתית

אתמול העלינו לבלוג פוסט הקורא להפסקת ההעסקה הפוגענית של 'מורים מן החוץ' במערכת החינוך הגבוה והחינוך בכלל. הזמנו, ואנו ממשיכים להזמין, את חברי הפורום, קוראי הבלוג וכל אזרח ואזרחית המבינים שדרישה זו היא דרישה בסיסית, חלק מתבקש מדרישות תנועת המחאה החברתית להפסקת תהליכי ההפרטה של השירותים החברתיים, לחתום על עצומה זו:  http://www.atzuma.co.il/publiceducation.  הפורום קורא לכם להמשיך לחתום על עצומה זו, שאנו מעוניינים להגישה לראשי מערכת ההשכלה הגבוהה במטרה לחשוף אותם לאופיה הדכאני של תופעת העסקת 'המורים מן החוץ' ולנזקים של תהליכי מסחור האקדמיה.

במקביל, אנו מעלים בפוסט הנוכחי את קריאתם של כמה מרצים צעירים, המופנית אל המרצים/ות בלבד וקוראת להם להצטרף למחאת המאהלים, באמצעות העלאת דרישות שמבטאות בעיקרן את עמדותיו הכלליות של הפורום מאז שהוקם, להצטרף ולחתום על עצומה נוספת (להלן):

לא במגדל השן – מרצות ומרצים במאבק לצדק חברתי / ד"ר ענבל ארנון ומרצים צעירים נוספים

אנחנו, מרצות ומרצים באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות בישראל, מצטרפים למאבק המתרחב למען צדק חברתי, הזכות לחיות בכבוד ושיקומה של מדינת הרווחה.

השכלה גבוהה איכותית, נגישה, ושוויונית היא חלק ממערך שלם של תנאי רווחה שעל מדינת ישראל לספק לתושביה.

האוניברסיטאות והמכללות צריכות להיות מקום פתוח, ביקורתי, הפועל ללא שיקולי רווח, והמחויב לרווחתם של הלומדים בו, העובדים בו, והגרים סביבם. על המוסדות להשכלה גבוהה להיות מקומות בהם צדק חברתי והוגנות מיושמים בפועל!

מה אנחנו דורשים?

***לא להעסקה מנצלת – הפסקת העסקת עובדי קבלן באוניברסיטאות ובמכללות והפיכתם לעובדים מהמניין. שיפור תנאיהם של מתרגלים ושל חברי הסגל האקדמי הזוטר והפסקת העסקת מורים 'מן החוץ' בחוזים של שמונה חודשים, המופטרים כל קיץ.

***לא להפרטת ההשכלה הגבוהה, לא לשכר לימוד של עשרות אלפי שקלים. כן לפיקוח על שכר הלימוד והגברת התמיכה הממשלתית באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות.

***הפסקת הכרסום במעמדם של מדעי הרוח ומקצועות "לא רווחיים". לא לתת לכוחות השוק להכתיב את תכני הלימוד. השכלה איננה נמדדת ברווחים כלכליים.

***חינוך ציבורי נגיש ואיכותי לכולם ללא קשר למעמד כלכלי, דת, מין, או לאום.

***נגישות אמיתית להשכלה גבוהה מתחילה בגן – חינוך חינם, שוויוני ואיכותי מגיל שלושה חודשים.

מה עושים?

***מאחדים כוחות! מצטרפים לצעדה להצלת החינוך הציבורי (קבוצת פייסבוק ח' זה חינוך): יום חמישי, ה-4 לאוגוסט, בשעה 19:00. ירושלים, יוצאים בשבע מהמאהל בגן הסוס וצועדים לכנסת. תל-אביב, יוצאים בשבע מהמאהל ברוטשילד וצועדים לביתו של גדעון סער. באר שבע, מתכנסים במאהל המחאה בשעה שבע. נא להכין שלטים! הצועדים בתל-אביב נפגשים ב 18:30 בפינת רוטשילד/החשמונאים. המורים מן החוץ שמתכוונים לצעוד כקבוצה נפגשים באותה שעה בפינת רוטשילד/ מרמורק. חברי ארגון הסגל הזוטר של אוניברסיטת ת"א יצעדו אף הם בצעדה זו יחד ויציגו את דרישות הארגון בתחום תנאי העסקת הסגל הזוטר, כולל 'המורים מן החוץ'.

***חותמים על העצומה: http://www.atzuma.co.il/j14universities

***מצטרפים לקבוצת פייסבוק "לא במגדל השן – מרצות ומרצים במאבק לצדק חברתי" (על ידי לחיצת לייק לקבוצה)

                                   ————————————————

לסיום, שימו לב ששתי העצומות אינן מוציאות זו את זו. אם אתם מרצים/ות חתמו על שתיהן.  אם לא – חתמו רק על העצומה לביטול ההעסקה הפוגענית של 'המורים מן החוץ'.

כמו כן,  אנו מביאים לתשומת לבכם שבגלל תקלה טכנית הפוסטים האחרונים אינם מעדכנים את מספר התגובות שנשלחו. מופיע המספר 0 למרות שנשלחו תגובות. הכנסו למדור התגובות לקרוא ולהגיב.

בואו לצעדות ההפגנה בת"א, ירושלים או באר שבע נגד ההפרטה והתעסוקה הפוגענית באקדמיה ובמערכת החינוך – יום חמישי, 4.8.11, בשעה 19:00


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

עדיין אין תגובות.

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)