להאבק למען אוניברסיטה הומניסטית: לזכרו של פרופ' אילן גור-זאב

פרופ' אילן גור-זאב, מרצה וחוקר בפילוסופיה של החינוך מאוניברסיטת חיפה, הלך לעולמו ביום חמישי, 5 בינואר 2012. מותו מסרטן, שהתגלה בגופו רק כשבועיים קודם לכן, הכה בתדהמה את משפחתו, חבריו, עמיתיו, ותלמידיו, מהם הוא נפרד יום קודם לכן באוניברסיטת חיפה בהרצאה שבה קרא להם להמשיך להאבק על 'אפשרותה של אוניברסיטה הומניסטית בעולם שהופך לפוסט ואנטי-הומניסטי'.

אילן גור-זאב היה חבר ב"פורום להגנת ההשכלה הציבורית" מאז הוקם. בזמן שביתת הסגל הבכיר, בין אוקטובר 2007 לינואר 2008, שביתה שבמהלכה הוקם הפורום, הוא פרסם בבלוג של הפורום את הקריאה למרד בהנהגה האקדמית. לאחר מכן, העלינו לבלוג את ההצעה שכתב באוניברסיטת חיפה לאמנה בין הקהילה האקדמית לנשיא האוניברסיטה.

בסיום השביתה התקיים כנס ייסוד הפורום באוניברסיטת ת"א. אילן גור-זאב נשא בכנס זה הרצאה על השלכות מדיניות ההפרטה על האקדמיה הישראלית.

אילן חלק עם חברי הפורום את עמדותיו ותובנותיו, אותן פרסם במאמרים על תיעוש האקדמיה, על השאלה האם אנו עומדים בפני קץ האקדמיה, ואם ניתן וראוי להציל את האקדמיה, וכן במאמרים וספרים נוספים רבים פרי עטו. כל אלה היו מקור ידע והשראה לחברי הפורום

חברי "הפורום להגנת ההשכלה הציבורית" אבלים  על מותו בטרם עת של פרופ' אילן גור-זאב ומוקירים את זכרו ואת צוואתו הרוחנית


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

טרקבקים & פינגים

[…] חמישי האחרון הלך לעולמו פרופ' אילן גור-זאב, מרצה וחוקר בפילוסופיה של החינוך מאוניברסיטת חיפה. […]


תגובות

השארת תגובה

(חובה)

(חובה)