אודות

מה מתרחש פה?
הגעתם לבלוג של "הפורום להגנת ההשכלה הציבורית". כאן תוכלו לקרוא חדשות, עדכונים ומאמרים מחזית המאבק בהפרטת ההשכלה הגבוהה, ולהחליף רעיונות ועדכונים משלכם. סטודנטים ומרצים פעילי שטח – זו הבמה שלכם.

מי אנחנו?
אנחנו חברי סגל בכיר וזוטר, סטודנטים וסטודנטיות, ומורים ומורות מן החוץ מכל האוניברסיטאות והמכללות הציבוריות. הקמנו את "הפורום להגנת ההשכלה הציבורית" במהלך שביתת הסגל הבכיר, במטרה להרחיב את מאבק השכר הצודק של המרצים למהלך כולל ומשותף לבלימת החנק התקציבי והמשבר במערכת ההשכלה הגבוהה. על יעדינו ועל הרציונל שמאחורי פעולותינו ניתן ומומלץ לקרוא כאן (קול קורא) וכאן (נייר עמדה).

אפשר להצטרף?
כן! שלחו מייל אל ד"ר איריס אגמון, אוניברסיטת בן-גוריון (iris.agmon@gmail.com) או אל ד"ר סילבי הוניגמן, אוניברסיטת תל אביב (sylvie.honigman1@gmail.com) וציינו פרטים מלאים: שם, מעמד אקדמי (סטודנט\ית, מתרגל\ת,מרצה בכיר…), שיוך מחלקתי ומוסדי, וכתובת אימייל.

אתם לא רק באינטרנט, נכון?
נכון. הפורום הארצי מעודד ומסייע להתארגנויות מקומיות של מרצים, מתרגלים וסטודנטים במסגרת של מטות מאבק מקומיים בכלקמפוס. נכון לינואר 2008, יש קבוצת פורום פעילה ביותר באוניברסיטת בן-גוריון (להצטרפות: ד"ר איריס אגמון: iris.agmon@gmail.com), קבוצה נוספת יש באוניברסיטת חיפה (אילת בן ישי: haifauforum@gmail.com), בתל-אביב (רועי בל: groiiball@gmail.com), בבר אילן (ד"ר אורלי בנימין: orly.benjamin@gmail.com), ובמכון ויצמן (פרופ' עודד גולדרייך: oded.goldreich@weizmann.ac.il). בטכניון ובאוניברסיטה העברית עדיין אין התארגנות של חברי הפורום המקומיים.

הפורום מקיים כנסים, וחבריו התחלקו לצוותי עבודה וחשיבה, שפועלים בתיאום עם מטות המאבק השונים.
לדוגמא, ראו את הרצאת הפתיחה בכנס שבו הוכרז על פתיחת הפורום:

אז למה בלוג?
בלוג מאפשר לנו ערוץ תקשורת נוסף, נוח ומיידי, שממלא תפקיד כפול: תקשורת פנימית בין חברי הפורום, מעדכונים ועד החלפת דעות, לצד פנייה לציבור הרחב. זה המקום לברר מה בעייתי בדו"ח שוחט, באיזו אוניברסיטה נאלץ מרצה לפיזיקה לקיים שעת קבלה בשירותי הבנות, איך אפשר לשחק עם סטטיסטיקות כדי להוליך שולל את הציבור כולו על 'חוסר היעילות' כביכול של האוניברסיטאות בארץ, על המשמעות של הפרטת האוניברסיטה, ועד כמה "נפלא" המודל האוסטרלי למימון האקדמיה. את הסוגיות שהתקשורת נוטה להשטיח, אנחנו מבקשים להאיר.

איפה עוד ניתן למצוא אתכם?
יש לנו גם קבוצה ב-Facebook. לביקור ו/או הצטרפות, לחצו כאן.

מה עכשיו?
הפיצו את השמועה בקרב חבריכם בכל הדרגות, המוסדות והפקולטות.משלוח מודעות ומאמרים לבלוג:
יש לשלוח את החומר הן לד”ר איריס אגמון (iris.agmon@gmail.com) הן לד”ר סילבי הוניגמן (sylvie.honigman1@gmail.com) ואנו נפעל להעלאתו.

מרכזי הבלוג:

ד”ר איריס אגמון (iris.agmon@gmail.com)
טל גלילי (tal.galili@gmail.com)
ד”ר סילבי הוניגמן (sylvie.honigman1@gmail.com)
איתמר שאלתיאל (itamarshaaltiel@gmail.com)