אם יש לכם עסק מכל סוג שהוא, החשיבות של קידום ושיווק שלא על בסיס קבוע זה כנראה משהו שאנחנו לא צריכים להסביר לכם יותר מדי. כל בעל עסק חייב למצוא יותר מדרך אחת לקדם את העסק שלו, ונראה כי בעידן הנוכחי הדגש פשוט חייב להיות על קידום איכותי באפיקים דיגיטליים שונים. אז מה זה אומר? ובכן – שיווק דיגיטלי זה מושג רחב ובתוכו יש תחום אחד שעושה הרבה המון רעש וגלים בשנים האחרונות. זה נקרא קידום אורגני או בקיצור SEO. מדובר באחד האפיקים החשובים והטובים ביותר לקידום של אתרי אינטרנט ואם האתר שלכם הוא חלק חשוב בשרשרת המכירה זה לגמרי משהו שאתם צריכים להכיר. אנחנו רוצים להסביר במה מדובר וראשית להכיר לכם עסק ייחודי שהגיע לדרגת מאסטר בתחום.

מה זה בכלל קידום אורגני?

כשאנחנו מחפשים שירותים או מוצרים מסוגים שונים, ובכלל כשאנחנו צריכים מענה לשאלות כאלו ואחרות, אחד הדברים הבסיסיים והראשונים שכולנו נעשה זה לחפש תשובה בגוגל. יצא לכם לחשוב פעם מדוע כשאנו מקלידים ביטוי מסוים, למשל ״אינסטלטור בחיפה״ במנוע החיפוש, אתרים מסוימים מופיעים ראשונים בעוד אתרים אחרים נדחקים לעמודים שוליים וחסרי משמעות? האם זה אומר שאלו למעלה הם בהכרח בעלי המקצוע הטובים ביותר? ממש לא, למרות שמבחינת קידום אורגני של האתר שלהם הם דווקא ממש כן. אם כך, קידום אורגני של אתרים זוהי למעשה התורה השלמה והמורכבת שמסבירה איך לגרום לאתר שלנו להופיע כמה שיותר גבוהה בתוצאות החיפוש של ביטויים רלוונטיים בגוגל. ריגו מרקטינג היא אחת מחברות ה-SEO הוותיקות והמובילות בישראל וכדי להבין לעומק את התורה שווה להכיר את השירותים שהיא נותנת.

 

 

מה כוללים שירותי SEO?

גוגל מאוד בררנית לגבי האתרים שהיא מציגה בתוצאות הראשונות. היא רוצה שהם יהיו רלוונטיים למשתמשים, נוחים ומעניינים. אחרת הגולשים יתחילו לחפש מידע במקומות אחרים. בדיוק בגלל זה מי שרוצה לקדם את האתר שלו חייב להיכנס לראש של גוגל, וזה גבירותיי ורבותיי לא דבר כל כך פשוט.

שירותי SEO מקצועיים כוללים הזנת תכנים רלוונטיים עם ביטויים מתאימים, התאמה ואופטימיזציה של האתר לפי כללים ברורים מבחינה טכנית, מדידה של חווית משתמש על בסיס קבוע ושיפור שלה באופן מתמיד, יצירת קישורים חיצוניים אל ומאתרים עם דירוג גבוה ויצירת של קישורים פנימיים בין העמודים השונים לאתר. קידום אורגני זו ריצת מרתון. זה משהו שצריך להבין בו באמת ולהשקיע בו כל הזמן לאורך שנים ארוכות. מי שעושה זאת באופן מקצועי יראה תוצאות עם הזמן בלי שום ספק.

מה ההבדל בין זה לבין קידום ממומן?

קידום ממומן למעשה מאפשר לנו לשלם כדי לקדם את האתר שלנו או את המסרים שלנו ברשתות החברתיות. נכון שזה עוזר לשים את עצמינו בקדמת הבמה, אך עדיין מדובר בפרסומת והגולשים שלנו יודעים את זה. קידום אורגני זו למעשה טכניקה שעוזרת לקדם את האתר שלנו באופן טבעי וכזה שנתפס כהרבה יותר אותנטי על ידי קהל היעד שלנו.

למי זה מתאים?

בגדול, לכל עסק שיש לו אתר אינטרנט שהוא חלק חשוב מהפעילות שלו. אם זה משהו שאתם עדיין לא עושים שווה לגמרי להעמיק וללמוד עוד את התחום החשוב הזה.