שנת הלימודים זה עתה התחילה ולא מעט סטודנטים נאלצו לקטוע את רצף הלימודים, או לדחות בעוד שנה את תחילת התואר. יוקר המחיה מורגש ואנשים צעירים ללא תמיכה משמעותית מההורים מתקשים להצליח לחסוך לטובת מימון הלימודים, או מגלים תוך כדי תנועה שלעשות תואר לצד משמרות בערבים היא משימה מתישה. אז אם גם אתם לא יכולים (או לא רוצים) להסתמך על ההורים, אך כן מתכוונים להתחיל ללמוד, נראה שגם אתם קיבלתם החלטה לקחת הלוואה, וכאן חברת חכם משכנתאות מבקשת להעביר שיעור קצר שיסייע לסגור את הפינה באופן נבון וכלכלי.

בחינה מקדימה

רגע לפני שעומדים לקחת הלוואה לטובת מימון התואר, נדרש לבחון כיצד ניתן למזער את הסכום. הכוונה היא לבחן האם ניתן לממש מענק מטעם הצבא, האם ניתן להשיג סיוע חלקי מההורים, ואף האם ניתן להטיב את תנאי ההחזר של מגוון הלוואות קיימות (ניגע בכך בהמשך). הרעיון הוא לדעת לעצור לפני שרצים קדימה. לדעת לבחון חלופות שימזערו את סכום ההלוואה ובמקביל יטיבו את תנאי ההחזר. חברת חכם משכנתאות מתמחה בכל הנוגע לתחום. מסייעת להבין איזה סכום נחוץ להשיג, מסייעת לבחון את התמונה השלמה, מסייעת להטיב את המצב הנוכחי וכמובן מסייעת לסגור תנאי הלוואה אידיאליים.

ייעוץ מיקוח ועוד

בדיקה מהירה מעלה שהבנקים בעד להעניק הלוואות לסטודנטים, מתוך מטרה למשוך קהל יעד בעל השכלה גבוהה. כפועל יוצא ניתן למצוא שלל הלוואות ייעודיות לקהל הסטודנטים, כגון הלוואות שדוחות באופן ניכר את ההחזר לאחר סיום התואר. עם זאת, העובדה שקיימות מגוון הלוואות ייעודיות, אינה אומרת שפשוט לבחור, וכאן היועצים המובילים מבית חכם משכנתאות ניגשים לסייע. לא רק שהיועצים מסייעים להגיע למסקנה איזה סכום רצוי להלוות, לבחון את תמונת המצב הכלכלית (הנוכחית והעתידית) ולהתמקח עבורכם מול סניפי הבנקים השונים, אלא שהם גם בעלי קשרים משמעותיים עם גופי הלוואה חוץ בנקאיים, ויודעים להציע אופציות חלופיות.

 

 

על משכנתא לאיחוד הלוואות חשבתם?

ציינו אופציות חלופית, וכאן אנחנו מבקשים להסביר. לא פעם סטודנטים יכולים לקבל סיוע מההורים, אך מתמודדים עם החזרים של הלוואות קודמות. במקביל, הורים רבים היו עשויים לסייע לשלם על הלימודים, לו רק היו מצליחים למחוק שורה של חובות קיימים. בנקודה זו, עידו עוז (בעלי חכם משכנתאות) מצביע על פתרון משמעותי. הרעיון הוא למחוק מגוון ההלוואות שקיימות ברקע, וזאת ע"י משכנתא לאיחוד הלוואות. פתרון מסוג זה מיועד אך ורק למי שיש ברשותו נכס או דירה, אותה ניתן למשכן בתמורה ללקיחת משכנתא. כל עוד לוקחים הלוואה בתמורה לנכס שקיים ברקע, גם זוכים להחזיר את סך ההלוואות שמציעות תנאי החזר מאתגרים, גם זוכים בסכום הנחוץ עבור מימון הלימודים, וגם זוכים למזער את ההחזר החודשי באופן משמעותי.

במקום הלוואה ממזערים החזרים

ציינו שבין היתר עידו עוז מסייע לסטודנטים (ולשלל לקוחות) באמצעות משכנתא לאיחוד הלוואות, ופה אנו מבקשים לחדד שאופציה מעין זו כדאית, אך דורשת רמה גבוהה של יכולת וניסיון. לא פשוט למצוא משכנתא שמציעה תנאי החזר מעולים לצד ריבית מתחשבת, ולכן הניסיון הרב מבית חכם משכנתאות כה הכרחי. עוד אופציה אפשרית עבור בעלי משכנתא היא מחזור משכנתא. הרעיון הוא לאפס את תנאי המשכנתא הקיימים בהתאם למצב הנוכחי, כך ששוב זוכים למזער את ההחזר החודשי, משמע זוכים לפנות סכום משמעותי עבור מימון התואר של הילדים.

שנסכם?

הלוואות נועדו לסייע, ובטח כאשר עומדים אל מול צורך כה חשוב כגון רכישת השכלה. מכאן שבין אם כבר התחלתם את הלימודים ובין אם טרם, את השיעור הזה מוטב שתזכרו ותיישמו מעתה והלאה. לפני נטילת הלוואה חשוב לבחון היטב את סך הנתונים, ואף יש לבחון כיצד מטיבים את המצב הקיים ובו זמנית משיגים סיוע משלים. בהצלחה!