אם אתם מתכוונים ללמוד את תחום הנהלת החשבונות וגם לעסוק בו, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מה זה קורס הנהלת חשובות 1+2, למי הוא מתאים, מה תנאי הקבלה וכמה זמן נמשך הקורס? כל התשובות לפניכם.

קורס הנהלת חשבונות 1+2 – מה זה בכלל?

קרוס הנהלת חשבונות 1+2 הוא למעשה הקורס הבסיסי בתחום הנהלת חשבונות ולימודים אלה מיועדים עבור מי מכם שרק מתחילים את דרכם בתחום. הקורס הזה זוכה להתעניינות וביקוש רב בשנים האחרונות לאור העובדה שבסופו הסטודנטים מקבלים תעודה ממשלתית יוקרתית שתסייע להם להתקדם מבחינה תעסוקתית.

למי הקורס הזה מתאים?

קורס הנהלת חשבונות 1+2 מתאים במיוחד למי שרוצה להתחיל את דרכו בתחום ועדיין אין לו ניסיון תעסוקתי בהנהלת חשבונות. עם הזמן אתם תצברו את הניסיון הרלוונטי, תוכלו להתקדם בארגון שלכם וכמובן לגשת לקורס הנהלת חשבונות 2, שהוא קורס המיועד למנהלי חשבונות בכירים שמנהלים מנהלי חשבונות מתחילים.

מה לומדים בקורס הנהלת חשבונות 1+2?

בקורס הנהלת חשבונות 1+2 אתם תקבלו את כל הכלים המקצועיים על מנת להתחיל לעסוק בתחום. בין השאר הקורס יעסוק בנושאים כמו תורת המשחק והמשק, חשבונאות פיננסית וכן הכרה עמוקה של התוכנה שאיתה עובדים באופן שוטף. בסופו של דבר המטרה היא שיהיה לכם את הבסיס להיכנס למשרה הראשונה שלכם בתחום ולפרוס כנפיים. נכון, יש דברים מקצועיים שלומדים רק בארגון שבו עובדים פיזית, איך אין ספק שלבסיס הראשוני יש חלק משמעותי ביותר בהצלחה שלכם בתור מנהלי חשבונות בכירים לעתיד, השקיעו בלימודים ועשו את המיטב שאתם יכולים.

 

 

מה תנאי הקבלה לקורס?

תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות 1+2 הם די פשוטים וכל מה שאתם צריכים להציג זו הוכחה לכך שסיימתם 12 שנות לימוד בהצלחה. עם זאת חשוב לציין שיש בהחלט מוסדות שמתנות את הקבלה אליהן במבחן קבלה או אפילו במבחן מתמטיקה. אם יש לכם תואר ראשון בתחומים כמו כלכלה אתם ודאי תזכו לקדימות ביחס למועמדים אחרים שמגיעים מרקע שונה לגמרי.

לפני שאתם נרשמים לקורס אנחנו ממליצים לכם ליצור קשר עם המוסד הרלוונטי ולברר איתו מה התנאים שלו לקבלה. זה חשוב מבחינתכם לדעת מה השלבים המקדימים על מנת שלא תופתעו במהלך הדרך ושלא יצוץ שום שלב שאתם לא מודעים אליו.

כמה זמן נמשך הקורס?

אחד היתרונות המרכזיים של ההכשרה הזו בא לידי ביטוי בכך שמדובר בהכשרה קצרה באופן יחסי, ברוב המוסדות הקורס יימשך חצי שנה. בדרך כלל הקורס כולל עד 350 שעות אקדמאיות וברוב המוסדות הוא מתקיים במתכונת של פעמיים בשבוע. במידה ואתם כבר עובדים במשרה מלאה ואתם מתקשים לגשת ללימודים מלאים, תמיד תוכלו למצוא מוסד שמציע לימודים במתכונת ערב ואולי אפילו במתכונת אונליין.

מה אופציות התעסוקה בתחום?

אם תסיימו את הקורס בהצלחה ותקבלו את התעודה הנכספת אתם יכולים להגיש את מועמדותכם לכל חברה שזקוקה למנהל חשבונות מתחיל. ברוב המקרים סביר להניח שאתם תעבדו תחת מנהל חשבונות בכיר שיסייע לכם להבין איך המערכת עובדת ויעזור לכם לצבור את הניסיון הדרוש לכם. כפי שציינו, עם הזמן אתם תוכלו כמובן לגשת לקורס הנהלת חשבונות 2 ולהפוך למנהלי חשבונות בכירים בארגון שבו אתם עובדים או בארגון אר כמובן.

לסיכום

אם תחום הנהלת החשבונות מעניין אתכם ואתם חושבים לעסוק בו בצורה מקצועית, אתם צריכים לגשת לקורס הנהלת חשבונות 1+2 על מנת לקבל את כל הכלים להצלחה.