העשרת הידע בזמן הפנוי

העשרת הידע שלא במסגרת הלימודים האקדמיים מהווה הזדמנות מצוינת בעבור כל אחד להרחיב אופקים, בזמן שנוח לו ועם אפשרות בלתי מוגבלת לקבלת ידע. מהן הדרכים האפקטיביות ביותר? להלן הפרטים.

במקום לבזבז את הזמן מול הטלוויזיה: כך תעשירו את הידע בזמן הפנוי

אין ספק כי הקדמה הטכנולוגית ובהתאם לכך גם הנגשת המידע הוביל לכך כי האקדמיה שעד לפני מספר שנים הייתה מקור הידע מספר אחד בעולם, מאבדת את כוחה בהדרגה. למעשה, כיום כל סטודנט יכול לקבל מידע מהימן ומקצועי במגוון נושאים, בזמן הפוני ובקצב שמתאים לו. מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לא רק בעבור העשרת הידע אלא גם קבלת כלים חשובים לחיים, כפי שיעידו לא מעט סטודנטים אשר ניצלו את תקופת הקורונה לטובת העשרת ידע וקבלת כישורים לחיים.

כיצד אם כן ניתן להעשיר את הידע? להלן מספר דרכים יעילות ופשוטות:

האזנה לפודקאסטים

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד פודקאסטים בנושאים שונים צצים כמו פטריות אחרי הגשם, ובהתאם לכך סוחפות אלפי מאזינים נלהבים. להאזין לפודקאסטים מכל מקום הוא ללא ספק דרך מעולה להעשיר את הידע, ולהיחשף למגוון תכנים בתחום של התפתחות אישית, כלכלת בית, היסטוריה, מוזיקה, שוק התעסוקה ועוד. חשיפה לפודקאסט מהווה ללא ספק את הדרך הטובה ביותר להעשיר ידע בזמן הפנוי, מאחר וניתן להאזין לפודקאסט מכל מקום וללא צורך בחיבור פיזי.

וובינרים

מרצים מכל העולם מאפשרים לסטודנטים כמו גם לציבור הרחב להאזין להרצאות בחינם, דרך וויבנר. מדובר בדרך נהדרת להעשיר את הידע אבל גם לקחת חלק במגמה שרק הולכת וצוברת תאוצה, כחלק מהיכולת להשתתף בסמינר המתבצע אונליין ומאפשר לקיים אינטראקציה עם המשתתפים בסמינר.

מדע על הבר

מתוך מטרה להנגיש את המידע לקהל הסטודנטים באופן פחות רשמי ואפילו "זרוק" מרצים מהשורה הראשונה כמו גם חוקרים מאפשרים לציבור הסטודנטים לקחת חלק בשעות הערב בהרצאה בנושאים שונים, במגוון ברים ומועדונים ברחבי הארץ. העלות בעבור ההרצאה נאמד בעשרות שקלים ולעיתים בחינם, ולכן במקום לשתות בירה ולשוחח עם חברים ניתן לשלב את הבילוי ביחד עם הרצאה מרתקת.

הרצאות טד

אין ספק כי ההרצאות של טד זוכות לתהודה ציבורית אדירה, ולא בכדי. דרך היוטיוב ניתן לצפות במגוון הרצאות של מיטב המרצים מהעולם כמו גם חוקרים ומובילי דעת קהל אשר מציגים למשך כרבע שעה בלבד נושא בהם הם מתמחים. ניתן לצפות בהרצאות מתורגמות לעברית או אפילו לתרגל את האנגלית שלכם דרך צפייה בשידורים הישירים, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הזמן למטרות טובות – ומי יודע, אולי ללמוד משהו חדש.

סרטים דוקומנטריים

דרך סרטים דוקומנטריים באורך מלא ניתן ללמוד על מקרים שהתרחשו במהלך ההיסטוריה כמו גם לחקור לעומק אודות נושאים שמעניינים אתכם. דרך מדריכים באינטרנט כמו גם קבוצות ברשתות ניתן לקבל המלצות, ובכך להעשיר את הידע בזמן הפנוי ובאופן שמאפשר לכם להיחשף למגוון נושאים.

 

לסיכום, כסטודנטים עסוקים אתם בוודאי רוצים לנצל את הזמן שלכם עד תום. אולם, תנו לעצמכם את המקום והמרחב גם להעשיר את הידע לא רק דרך האקדמיה אלא גם האינטרנט או אפילו בפאב שקרוב למקום המגורים שלכם. בכך, תוכלו להצטרף לעבר קדמה המבוססת על הנגשת מידע ועל חשיפה למגוון תחומים שבאמצעותם תוכלו לממש באופן מלא את המשפט "ידע הוא כוח" – וככל שצוברים אותו מוקדם יותר, כך ניתן יהיה להשתמש בו גם לאחר תקופת הלימודים ובוודאי כאשר אתם נדרשים לקבל החלטות.