החיים הסטודנטיאליים מלאים לחצים. יש נקודות זכות לצבור, עבודות להגיש, לדאוג לשכר הלימוד ולבצע פעילות התנדבותית. רשימת המטלות של סטודנטים אינה נגמרת, והסטרס רק עולה ועולה. כדי להירגע, חשוב להכיר מספר דרכים להפחית סטרס וחרדות. אז כיצד עושים זאת? הנה כמה הצעות:

רגיעה בחדר מלח

הדרך הראשונה להירגע ולהוריד סטרס וחרדות היא אטרקציה המבוססת על הטבע. אם תרצו לטפל בגוף ובנפש כדאי להגיע לטיפול בחדר מלח שנחשב אטרקטיבי במיוחד עבור מי שמרגיש לחץ בחיי היום יום. חדר המלח נבנה מתחת לאדמה ועושה שימוש בנתרן טבעי כדי להרגיע ולרפא את הגוף. המלח הטבעי שנמצא בכול החדר וגם מותז בו, פותח את הנשימה ואת הנקבוביות, מרפא דלקות, פותח את הסמפונות ומאפשר נשימה הרבה יותר פתוחה ובריאה.

חדרי מלח הם פתרון טבעי ונראה שהשתמשו בהם כבר לפני מאות שנים. הכלור והנתרן שבחדרים חודרים אל דרכי הנשימה באמצעות ריסוס דק בחדר ומאפשרים הקלה על בעיות נשימה וחיזוק המערכת החיסונית – מה שחשוב במיוחד בטיפול טבעי בחרדות.

חדרי מלח עשויים אריחים שמכילים מלח ורצפה עצמה ממלח, ומי שנמצא בחדר כזה שואב את המלח בחדר ומרפא את גופו בדרך טבעית. חדרים כאלה מכילים חלקיקים של סודיום כלוריד ברמה של 0.5 עד 5 מיקרות שמאפשרת רגיעה, טיפול בגוף ופתחיה של דרכי הנשימה.

בחדרים כאלה אפשר לנשום עמוק, להירגע, להגן על הגוף מפני מחלות חורף וחיידקים ולחזור לשגרת הלימודים רעננים וחזקים יותר.

נושמים עמוק: כל מה שצריך לדעת על חדר מלח להפחתת לחצים וסטרס

תרגול מדיטציות

תרגול 5 דקות עד  20 דק' של מדיטציה ביום יכול להוריד משמעותית את רמת הסטרס והחרדות. כיום יש מגוון רחב של סוגי מדיטציות החל ממדיטציית קשיבות (מיינד פולנס) ומדיטציה להרגעת חרדות, עד כזאת שמתאימה לשינה, יש מדיטציות שאפשר לתרגל כאשר סובלים מכאב, ויש כאלה שאפשר לתרגל בקבוצה ומתאימות לרעננות והטענת אנרגיות. כיום אפשר לתרגל מדיטציה באמצעות סרטוני וידאו שזמינים במגוון רשתות.

תרגול יוגה

יוגה היא שיטת תרגול שמרגיעה את כל הגוף, ותעזור לכם גם לשמור על גוף בריא וגם להפחית סטרס, חרדות ומחסומים נפשיים. נסו לבדוק אם יש קבוצת יוגה שמתרגלת יוגה במסגרת מוסד הלימוד או אם יש אירועי יוגה חינמיים לסטודנטים. תרגול יוגה פעם בשבוע מגמיש את הגוף, מזרים את הדם הגוף, מרגיע את התודעה באמצעות עבודת נשימות שמספקת חמצן לחלקים עצביים במוח, ומשפר את הריכוז. כיום יש אפליקציית יוגה להתקנה בנייד שאפשר להשתמש בהן לתרגול.

ביצוע פעילות גופנית

גם פעילות גופנית בעצימות בינונית או גבוהה תעזור להירגע, משום שבזמן שהגוף שלנו עובד: מוזרמים לגוף חומרים בשם דופמין ואדרנלין שמשפרים מאד את מצב הרוח. ריצה, שחייה, משחקי כדור כמו כדורעף או טניס, כדורסל וכו', כל אלה פעילויות שמשפרות את הבריאות ומשרות תחושה של רוגע לאחר שמבצעים אותן. הליכה באוויר הפתוח מחוץ לאוניברסיטה או במגרשים של מוסדות הלימוד תספק יציאה מתוך קירות, מה שעוזר בדרך כלל להרגיע דיכאון וחרדות.

אימוץ או טיפול בבעלי חיים

אחד מ"סמי ההרגעה" שמעלים את מצב הרוח קשורים לטיפול ושהייה במחיצת בעלי חיים. לכן כדאי לאמץ חבר חדש. גם פעילות התנדבותית במקלט לבעלי חיים למשל, תסייע לתחושת רוגע ונתינה. בחירת פעולה אחת או שילוב בין כמה פעולות תעזור להפחית סטרס ברמה טובה לצלוח את שנה הלימודים.