סטודנטים שמעשנים? אנחנו בטוחים שגם אתם צריכים את הסיגריה שלכם במהלך יום הלימודים ושזה לא תמיד הדבר הכי נוח. בשנים האחרונות ובצדק יש לומר, נכנסו חוקים רבים המגבילים את העישון במקומות ציבוריים לטובת אלו שלא מעשנים כמובן. בדיוק כך, מוצאים עצמם סטודנטים רבים מבולבלים למדי לנוכח החוקים כאשר לא ברור להם איפה אפשר לעשן בשטחי הקמפוס ואם בכלל מותר לעשות את זה. במילה אחת נאמר שזה אכן מותר, אבל בתנאים מסוימים ולפי חוקים מסוימים ואנו רוצים לעבור על הכללים הללו על מנת שלא יהיו אי הבנות. כמו כן, אנחנו רוצים לחלוק כמה טיפים מנצחים לסטודנטים המעשנים שיאפשר להנות מהתחביב הזה בצורה נוחה יותר בשטחי הקמפוס. זכרו שאם תנסו להתחשב תמיד בסובבים אתכם, תוכלו להמשיך לעשן כאוות נפשכם גם בשטחי הקמפוס.

מה אומר החוק?

ובכן, על מנת להבין את החוק צריך להכיר את הגלגולים שלו. אם הייתם סטודנטים עד שנות השבעים בישראל, הייתם יכולים לעשן בכל נקודה שהיא ברחבי הקמפוס ואפילו לשבת בכיתות הלימוד עם סיגריה בפה. למען האמת, לא היו כלל חוקים ונזקי העישון או אפילו אי הנוחות שעשויה להיגרם לאחרים זה משהו שלא ממש דיברו עליו בכלל ואפשר היה לעשן באוטובוסים ואפילו במטוסים. בהמשך הדרך החוקים השתנו כך שלא ניתן היה לעשן יותר בתוך בניינים ובשנים האחרונות אסור לעשן בכל מקום חיצוני ציבורי, אלא רק במקומות המסומנים המיועדים לכך. כמו כן ישנה הקפדה יתרה בשנים האחרונות בקמפוסים על הניקיון ומעשנים שישאירו אחריהם לכלוך ובדלים עשויים אפילו להיענש. בדקנו באתר גוד סטאף ומצאנו כמה וכמה סוגים של גריינדרים איכותיים וכן קייסים לטבק ולקנאביס שיאפשרו לכם לשמור על הניקיון בתהליך הגלגול ומומלץ בהחלט להיערך מראש על מנת שלא להשאיר אחריכם בלגן.

עישון בקמפוס: כל מה שחשוב לדעת

עד כמה מדובר על חוקים שמקפידים עליהם?

ובכן, התשובה לשאלה הזאת משתנה ממוסד אחד למשנהו ולכן זה לא חד משמעי. מומלץ להגיע למקום הלימודים החדש ולהבין ברגישות מה עמדת המוסד בנושא. שימו לב שבמוסדות רבים אוכפים את החוקים כאשר מישהו מתלונן, אבל אם תעשנו לבד או עם חבר במקום פתוח ומרוחק מאנשים, אפילו שלא מדובר על אזור עישון מוגדר, כנראה שזה לא באמת יפריע לאף אחד. הרעיון כאן לשמור על רגישות ולפעול בחוכמה כאשר הדבר שחשוב ביותר לזכור הוא שאתם לא רוצים להפריע לאנשים ולכפות עליהם את העשן שלכם.

טיפים חשובים למעשנים

עד כאן דיברנו על החוקים והכללים השונים, אבל בואו נגע בכמה מילים בנקודות חשובות לכל מעשן בשטחי הקמפוס:

כלי לג'וינטים שלא סיימתם

מעשנים ג'וינט עם חברים או לבד ונשאר עוד הרבה ממנו? במקום לזרוק אותו אפשר לשמור אותו במתקן ייעודי מפלסטיק שגם מונע מהריח שלו לצאת ולהתפזר בזמן האחסון.

קייס לטבק

מגלגלים סיגריות? במקום להסתובב עם חבילת טבק לעישון, חבילה של פילטרים, ניירות גלגול ומצית – והכל מפוזר בתיק או בכיסים, רכשו קייס עם מקומות ייעודיים לכל הדברים הללו שיחסוך לכם הרבה מקום ובלגן.

הסתובבו עם מסטיקים או סוכריות מנטה

ישנתם וכעת אתם בדרך לשיעור או פגישה עם סטודנט אחר לצורך הלימודים? כדאי שתמיד יהיה בתיק מסטיק או סוכריות מנטה, כי הריח הוא לרוב לא נעים לשאר הסובבים שלכם.

לסיכום – הקפידו על חוקי העישון בקמפוס והימנעו מעונשים או מצבים לא נעימים וזכרו שמילת הקסם היא התחשבות בסובבים שלכם בכל שלב שתאפשר לכולם לחיות בשלום יחד.