אם חשבתם שכבר ראיתם ושמעתם על תכניות לימודים אקדמאים מוזרות ואפילו מצחיקות, חישבו שנית. יש בעולם מסלולי לימוד שיפתיעו אפילו אתכם. אז לכל מי שמתעתד להירשם ללימודי תואר ראשון בכל תחום שהוא – המאמר הזה מוקדש לכם!

יוצאים ללמוד העולם הגדול

למעשה, התארים בישראל הם די קונבנציונליים. בשביל ללמוד תואר ראשון במקצוע שירים גבה אצל החברים והמשפחה תצטרכו להרחיק אל מעבר לים. אל דרגה, לימודי תואר ראשון בחו"ל הוא מסלול שרבים עוברים כיום. המחיר שלו לעיתים קרובות דווקא לא בשמיים והפרוצדורה נעשית על ידי יועצים מקצועיים בתשלום. כל מה שתזדקקו לו הוא תעודת בגרות, תעודת לידה, דרכון, תרגום נוטריון לצורך תרגום תעודות אלו וזהו, אתם יכולים לצאת לדרך אל עבר התואר הנכסף. אם תרצו ללמוד משהו שונה לגמרי, אולי תמצאו את הרשימה הבאה מועילה..

שבעת התארים הכי מוזרים בעולם

1. אם חשבתם לחקור ביולוגיה של חייזרים, אל חשש. תוכלו תמיד למצוא את מבוקשכם בתואר ראשון באוניברסיטת וושינגטון אוניברסיטת פנסילבניה. התואר נקרא אסטרוביולוגיה והוא תואר רציני לגמרי שעוסק בחקר חיים על פלנטות רחוקות, בהנחה שאלו קיימים. אנחנו לא בטוחים מה יכול להיות כיוון לקריירה לאחר הלימודים, אבל אם יתגלו מחר חיים מחוץ לכדור הארץ, אנחנו ממליצים לכם לבקש כבר באותו רגע תוספת שכר ומשרד עם נוף לים. בכל מקרה, תמיד תוכלו לכתוב ספרי מדע בדיוני.

2. בקולג' של מרכז פנסילבניה תוכלו לקבל תואר ראשון שייתן לכם הכשרה בתור מנחים של מכירות פומביות. תוכנית הלימודים כוללת הגיית מספרים ודיבור מהיר ועוד מיומנויות שונות. בסוף התואר תוכלו לגשת למבחנים של לשכת עורכי המכירות הפומביות ולעבוד בתחום. כמעט שכחנו, רוב המכירות עוסקות בחיות משק, לא ציורי אמנות.

3. בהאמבר קולג' בקנדה תוכלו ללמוד הומור. ברצינות, תוכלו ללמוד שם איך להיות קומיקאים, יסודות האימפרוביזציה, היסטוריה של הקומדיה ועוד. הלימודים כוללים קורסים שיכינו אתכם לקהל עוין וגם לניהול דו שיח עם כל מיני חכמולוגים שמנסים להיות יותר מצחיקים מהם. אם אין לכם תשובה מהירה במקרה כזה תמיד תוכלו לשלוף ולהציג את התואר הראשון שלכם, נשמע לנו מצחיק מספיק.

ללמוד מחוץ לקופסה: תוכניות לתואר ראשון הכי מיוחדות בעולם

4. אם אתם רומנטיקנים חסרי תקנה, תוכלו תמיד להגיע לאוניברסיטת מיסיסיפי וללמוד 'לימודי פרחים'. מסתבר שזו תעשיה ענפה מספיק בשביל למלא תואר ראשון שלם. הלימודים כוללים נושאים מתחומים שונים – החל מחקלאות וכלה בעסקים.

5. באוניברסיטת קולומביה תוכלו לקבל תעודת בוגר ב'מדעי הקבורה'. זהו נושא מולטידיסיפלינרי שכולל בתוכו ביולוגיה, סוציולוגיה, משפט, מנהל עסקים ועוד. בסיום התואר תוכלו להשתלב בתעשיית הקבורה שמה שבטוח הוא שהיא לעולם לא תמות…

6. באוניברסיטת דרום קרולינה מכוונים לכל מי שרוצה להיות כוכב פופ אבל לא בא לו ללמוד מוזיקה 'של פעם'. התואר במוזיקת פופ יתן לכם בסיס לא רק ביצירה של מוזיקה זו, אלא גם בכל מה שמסביב למוזיקה והוא חשוב באותה מידה – המיתוג העצמי, שיווק, ניהול הופעות, יחסים בין אמן פופ למעריצים ועוד.

7. אם חשבתם ללמוד תואר בגלישת גלים, אנחנו מצטערים לאכזב אתכם. מסתבר שלא תעשו אותו בקליפורניה אלא דווקא באוניברסיטת קונוול בבריטניה. התואר ילמד אתכם על ההיסטוריה של גלישת הגלים, ההשלכות החברתיות שלה וגם נושאים פרקטיים רבים שיכשירו אתכם להיות מדריכי גלישה.

לסיכום

לא משנה מה תבחרו ללמוד לתואר הראשון, זכרו שזוהי רק תחילת הדרך. מה שלא בחרתם נסו ללמוד על הצד הטוב ביותר ואל תשכחו גם ליהנות מהתקופה היפה של חיי סטודנטים.