סטודנטים רבים מעדיפים לקנות אוכל בחוץ ולא לבשל, לפעמים מטעמי נוחות אך לרוב כי אינם יודעים לבשל. חווית הבישול יכולה להיות מאוד מהנה, אך גם מלחיצה עבור אנשים שמעולם לא התקרבו למטבח. ללמוד לבשל זה כמו לרכב על אופניים: בהתחלה זה קשה, לפעמים נופלים, אבל ברגע שמצליחים רוכשים מיומנות לכל החיים. ריכזנו עבורכם את כל הטיפים החשובים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם נכנסים למטבח.

ללמוד את חלקי הבשר לפי המספר שלהם

אם אתם קרניבורים שרוצים ללמוד איך להכין מאכלים עם בשר, כדאי שתקראו ותחקרו על חלקי הבשר השונים, אופן העשייה שלהם והשימושים השונים של כל חלק. לכל חלק של הפרה יש מספר, ואפשר ללמוד על חלקי בשר לפי מספר באתר של מעדני גורמה. המידע הזה חשוב לבשלנים מתחילים שרוצים להכין נתח סטייק או אנטריקוט, כדי שידעו לבחור את הנתח המתאים ביותר למנה שלהם.

לעבוד בצורה מאורגנת ומסודרת

לפני ההכנה צריך כמובן לקנות את המצרכים. כדאי להכין רשימת קניות כדי לוודא שאתם קונים אך ורק את מה שאתם צריכים לצורך הכנת המנה. כשאתם מגיעים הביתה אחרי הקניות סדרו את כל המצרכים על השיש, יחד עם כלי הבישול שתזדקקו להם, והניחו גם את המתכון לידכם. את המתכון כדאי לקרוא לפני ההכנה ולוודא שאתם מבינים את כל הוראות ההכנה ושיש לכם את כל המצרכים הדרושים להכנת הארוחה, כמו פסטה או כריכים טעימים. כך לא תשכחו דבר בעת ההכנה, ותוכלו לעבוד בצורה קלה ויעילה.

לטעום תוך כדי ההכנה

תוך כדי שאתם מכינים את המנה, כדאי שתבדקו ותטעמו האם היא מספיק מלוחה, מתוקה ובעיקר בטעם הרצוי לכם. כך תוכלו להוסיף עוד תבלינים או ירקות ולשפר את המנה, וכן להשתפר בעצמכם ולפתח טעם אנין וביקורתי שיעזור לכם להכין את המנות הבאות. אולי בהתחלה זה יהיה יותר מאתגר, אבל ככל שתתאמנו תוכלו לטעום מנות ולזהות איזה תבלין להוסיף להן כדי להפוך אותן ליותר טעימות ומשובחות.

 

 

להצטייד בחומרי גלם בסיסיים

לפני שמתחילים לבשל, כדאי לקנות מוצרים בסיסיים שמשתמשים בהם כמעט בכל ארוחה, כמו:

להשתמש בכלים מקצועיים

לפני ההכנה כדאי לוודא שכלי המטבח שברשותכם טובים ומתאימים לצורך הכנת המנה. לדוגמא, סכין שאינה חותכת טוב עשויה להאט ולסרבל את העבודה שלכם, או כיריים שאינן מחממות כראוי לא יצליחו לחמם את התבשיל שהכנתם. כדאי שתצטיידו בכלים איכותיים כמו סכין חדה, קרש חיתוך איכותי וסיר ומחבת שיהיה לכם נוח לבשל איתם. כך חווית הבישול תהיה קלה יותר ואפילו מהנה.

להתאמן עם מוצרי גלם זולים וזמינים

אם אתם חסרי ביטחון במטבח, כדאי שתתאמנו קודם על הכנת מנות פשוטות, כמו ביצה קשה או ביצת עין. הכנת מנות פשוטות לא דורשת ידע קודם וקל מאוד להתאמן עליהן ולהכין אותן, מה שמגביר את תחושת הביטחון לקראת הכנת מנות מורכבות יותר.

לסיכום

האוכל הוא הדלק של הגוף, וחשוב להזין אותו כדי שתוכלו ללמוד בצורה יעילה יותר. אם אתם מתלבטים אם להזמין אוכל או להכין, כדאי שתדעו שבעזרת קצת אימון, עבודה בצורה מסודרת וכלים מתאימים תוכלו להכין ארוחה טעימה ומזינה בקלות לקראת יום לימודים או מבחן.