אינטרנט וסטודנטים הולך מצוין ביחד. למעשה, זה הכרח – אי אפשר כיום לתפקד כסטודנט כמו שצריך, ללא חיבור אינטרנט טוב. רשת האינטרנט מספקת פתרון לחיפוש מידע ומחקר, אמצעי גישה לספריות מקוונות, להגשת עבודות, לצפייה בשיעורים ואף השתתפות בהם מרחוק בוועידות וידאו ועוד. אלה שישה טיפים, אשר יסייעו לסטודנטים לבחור ספק אינטרנט ביתי:

המשתלם ביותר ולא הזול ביותר

בחירה בספק הזול ביותר, עשויה להיות טעות, גם עבור סטודנט תפרן. זאת, משום שבשוק תחרותי כל כך, עם מחירים נמוכים במילא, להיות הזול ביותר בא פעמים רבות על חשבון דברים אחרים. מה הדבר החשוב ביותר? עבור סטודנט, כפי הנראה זמינות החיבור ואמינותו. מה גם, שהפרשי העלויות על שירות זול יחסית מסוג זה, לא גדולים. אז כדאי לשלם מעט יותר, בכדי לבחור בספק מעט יותר איכותי.

תמיכה בשיחות וידאו

אפילו חיבור אינטרנט בסיסי ביותר, מאפשר כיום ביצוע שיחות וידאו. במקרה הגרוע, אם איכותן נמוכה מדי, אפשר לוותר על הוידיאו ולהסתפק בקול. אבל אין בכך צורך. במחיר לגמרי לא גבוה, אפשר לבחור בספק וחבילה שיבטיחו איכות טובה של שיחת וידאו צבעונית עם קול, ללא שיבושים. שיחות הוידיאו צוברות חשיבות כיום, מאחר שהן מאפשרות להיעזר בלימודים מרחוק במצבי סגר וכדומה. כך שזה צריך להיות חלק מדרישות המינימום שלכם. לעומת שיחות הוידיאו, שאר המשימות האופייניות לסטודנטים הן כסף קטן מבחינת הדרישות, אם זה משלוח אימיילים, גלישה לעמודי טקסט או שימוש ברשתות חברתיות.

תמיכה איכותית

כאמור, מה שאתם מחפשים הוא ראש שקט שמאפשר להתמקד בלימודים. ואכן, אם מדובר בחיבור מספק איכותי כמו ספק אינטרנט Itc, הכול יעבוד חלק. אם וכאשר ישנם שיבושים טכניים שונים, נכנס לתמונה גם היבט התמיכה. כאן השאלה היא, מתי זמינה תמיכה מהספק, באילו אמצעים – אימייל? טלפון? מסרים מידיים? מהם זמני ההמתנה הטלפונית ועד כמה התמיכה טובה?

סטודנטים אונליין - 6 טיפים לבחירת ספק אינטרנט ביתי

עזרי אבטחה

ספקים שונים מציעים במקביל לשירות החיבור לאינטרנט, גם שירותי עזר שונים. אחד החשובים שבהם, הוא כול הקשור לנושא האבטחה וכדאי לקחת זאת בחשבון בבחירת ספק. זאת, מאחר שרשת האינטרנט היא כיום סביבה מסוכנת למדי. כול עוד אתם גולשים למקומות בטוחים, נאמר אתר האוניברסיטה, זה לא נורא. אבל בפועל, תמצאו עצמכם גולשים לאינספור אתרים שונים, פועלים ברשתות חברתיות, משתתפים בשיחות וידאו ועוד – כל זה יוצר סביבת מחשוב מורכבת למדי, אשר מציגה מגוון רחב של סיכוני אבטחה.

גם לשעות הפנאי

בבחירת ספק אינטרנט, מומלץ לקחת בחשבון גם את השימוש שאתם עושים באינטרנט מעבר ללימודים. ייתכן, שהוא מתבטא בדרישות גבוהות יותר ממה שדרוש לכם רק עבור הלימודים. כמו כן, בין שירותי הערך המוסף של הספק עשויים להיות כאלה אשר רלוונטיים עבורכם לפעילויות כאלה. למשל, אצל ספק itc תמצאו שירות כתובת IP קבועה. מדובר על הקצאת  כתובת IP קבועה (סטטית), לשם זיהוי ייחודי של המחשב שלכם מול שירותי תקשורת שונים. הדבר שימושי בין השאר, עבור משחקי רשת.

ספק אמין

כול עוד החיבור לאינטרנט עובד, אפשר לשכוח ממנו ולהמשיך בענייניכם. זו המטרה בסופו של דבר: לבחור ספק מתאים, להתחיל לעבוד איתו וזה הכול. לא לבזבז יותר סביב ההתחברות לאינטרנט, את המשאב היקר כל כך לסטודנטים: זמן! זה אמור להיות פשוט לבסוף, כמו השימוש בחשמל או במים בבתים. לכן, אמינות החיבור חשובה מאוד ואמינות החיבור, מתחילה באמינות הספק.

לסיכום

ביחרו ספק אינטרנט פעם אחת בחוכמה ותיהנו מבחירה זו לאורך זמן.