טיפים למעבר דירה בקלות

כל אחד שעבר דירה בחייו יודע כי מדובר בפרויקט לא קטן אותו נדרש לבצע בשלבים מסודרים בכדי להבטיח כי המעבר יעבור בשלום ובמינימום תקלות. מתכננים לעבור דירה בקרוב? ריכזנו בעבורכם את מיטב הטיפים לצורך מעבר דירה חלק בעבור סטודנטים עסוקים.

עוברים דירה? כל הטיפים הטובים ביותר למעבר שמתבצע במהירות ובמינימום תקלות

תהליך של מעבר דירה הוא תהליך מורכב, לא מעט בשל הפרמטרים הרבים אותם צריך לבצע בכדי להבטיח כי המעבר יתבצע באופן מהיר ובמינימום תקלות לרכוש. לא פעם המעבר משתבש בעקבות הברזה בדקה ה 90 מצד חברת ההובלה או תשלום נוסף בגין ארגזים נוספים. בעבור סטודנטים שלרוב עוברים בפעם הראשונה בחייהם מבית ההורים לדירה משל עצמם מדובר ללא ספק ברגע מרגש אך גם מלחיץ. בכדי לסייע לכם, בחרנו להציג את מיטב הטיפים מצד המומחים כך שתוכלו לבצע את המעבר על הצד הטוב ביותר. מוכנים? בואו נתחיל:

השכרת רכב מסחרי

אם אתם מחליטים לבצע בעצמכם את המעבר, מומלץ לבצע השכרת רכב דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום, ובכך להוזיל באופן משמעותי את עלויות ההובלה שיכולות להגיע גם לאלפי שקלים, תלוי במרחק ובמספר הארגזים והחפצים. תוכלו להיכנס לאתר suncar לצורך השכרת רכב מסחרי ושירותים נוספים בתחום השכרת רכבים, ובהתאם לכך לבצע את המעבר בעצמכם – במינימום התעסקות ועם אופציה משמעותית לחיסכון בעלויות.

סינון

לפני שאתם מחליטים לבצע את המעבר עברו היטב על החפצים שלכם ובהתאם לכך תבצעו סינון של פריטים בהם אין לכם צורך, ואותם ניתן למכור. מדובר באופציה נהדרת גם לקבל עוד כסף לכיס כמו גם לעבור לדירה החדשה שלכם עם פריטים בהם אתם עושים שימוש. במידה ואפשר, צרו קשר עם עמותה לצורך תרומה של ריהוט או ביגוד שנמצא במצב סביר, ובכך תוכלו להעניק לאחר במסגרת המעבר. זכרו כי תמיד יש מי שמעוניין בתרומות וגם אנשים טובים שמעוניינים לסייע ולמצוא להם בית חדש, אז חבל לזרוק לאשפה.

סדר וארגון

חשוב מאוד להיות מאורגנים וזאת בשל העובדה כי לאחר המעבר לוקח לא מעט זמן לפרוק את הדברים ולמיין אותם. בכדי שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, כתבו על כל ארגז מה הוא מכיל והעדיפו לקחת בעצמכם את הפריטים החשובים לכם והם בעלי ערך סנטימנטלי, מתוך מטרה להימנע ממצב שבו ארגז "נעלם" או נפגם בתהליך ההובלה.

השוואת מחירים

השוואת מחירים בין חברות הובלה מהווה דרך מצוינת לקבל הצעת מחיר נוחה ומשתלמת בעבור ביצוע מעבר. דרך השוואת מחירים תוכלו לא רק להוזיל באופן משמעותי את עלויות ההובלה אלא גם להשתמש בכסף אותו חסכתם לצורך עיצוב וריהוט הדירה החדשה.

קבלת המלצות

רצוי לקבל המלצות מחברים ובני משפחה לגבי חברות הובלה מקצועיות שידעו לספק לכם שירות מהיר ויעיל של מעבר דירה. כיום חלק מהחברות מציעות שירות שכולל גם את אריזת החפצים עוד בבית הלקוח כמו גם ביטוח תכולה, ועל כן בתהליך של איתור חברת משלוחים בררו לגבי הוותק והניסיון כמו גם הרושם אותו השאירה החברה בסיום ההובלה.

חוזה

במידה ובחברתם להתקשר עם חברת הובלה חשוב מאוד לבחון את תנאי החוזה ולבדוק מהי מידת האחריות של החברה לגבי אובדן תכולה או לחילופין נזק שנגרם לרכוש. מדובר במסמך משפטי מחייב שיכול לסייע לכם מאוד בתהליך של קבלת פיצוי בעת הצורך, כחלק מההסכם שנחתם אל מול חברת ההובלה.

לסיכום, מעבר דירה הוא פרויקט משמעותי ואותו צריך לבצע באופן מסודר ומאורגן. עברו על הטיפים, בצעו השוואת מחירים ואל תשכחו גם לבצע ביטוח תכולה, כל זאת בכדי שתוכלו להיכנס לדירה החדשה שלכם ולפתוח פרק חדש ומרגש בחייכם.