חיי הסטודנטים יכולים להיות מעייפים ומלאי לחץ, בין אם אתם לומדים הנדסת חשמל או פסיכולוגיה – יש הרבה מטלות להגיש והרבה מאמרים לקרוא. כדי לתת לעצמכם מנוחה מהשגרה המתישה ולרענן את העיניים ואת המוח, הכנו לכם רשימה של 5 ספרים ממגוון ז'אנרים שתוכלו לקרוא בנסיעות ברכבת, על המיטה בסוף היום או בכל רגע של מנוחה ושקט. בואו נתחיל.

קריאה מעשירה את הידע ומפעילה את המוח

לא סתם מעודדים את הדור הצעיר להתחיל לקרוא כמה שיותר מוקדם – קריאת ספרים מעשירה את חיינו במגוון מובנים. קריאה מפעילה את המוח שלנו, בין אם אנחנו קוראים ספר פנטזיה ומדמיינים את המתרחש בו, או שאנחנו קוראים ספר מעניין שמעורר בנו מחשבות והרהורים. גם בגיל מבוגר יותר חשוב להשאיר את המוח חד ורענן, וקריאת ספרים בכל הז'אנרים תורמת למצב. אז אם אתם רוצים להעשיר את הידע שלכם, לקבל מזון למחשבה או לקחת איתכם ספר לטיול בחו"ל בחופשת הסמסטר, הניחו את המאמרים האקדמיים והרימו את ספרי הפרוזה והעיון. לא יודעים מאיפה להתחיל? קבלו כמה המלצות חמות:

האוטוביוגרפיה של ביבי

חובבי ביוגרפיות, אקטואליה או פוליטיקה – אתם יכולים למצוא את האוטוביוגרפיה של ראש הממשלה נתניהו, "ביבי סיפור חיי", לרכישה באתר סטימצקי. הספר הוא הזדמנות לראות את העולם דרך נקודת מבטו של אחד האנשים הכי מדוברים בעולם, ולקבל הצצה נדירה לתפקיד ראש הממשלה של מדינת ישראל.

המילים שלו

עוד אחד מהז'אנרים הפופולריים בעולם הוא ז'אנר הרומן הרומנטי. אם אתם חובבי ספרים בעלי עלילה נועזת, כדאי שתקראו את "המילים שלו" מאת שרה קייט. היכנסו לעולמה של אישה שמגלה שהבוס החדש שלה בעבודה הוא הרבה יותר ממנהל ומהאבא של האקס שלה.

השקעות לעצלנים

מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם באפיקים חכמים ומשתלמים אך לא יודעים מאיפה להתחיל? הספר "השקעות לעצלנים" מאת תמיר מנדובסקי יסביר לכם את כל השלבים שצריך לעשות כדי להשקיע בצורה נבונה במניות. אין צורך בידע קודם כדי להבין את הכתוב בספר, כך שכל אדם חסר ניסיון בשוק ההון יוכל לצעוד את צעדיו הראשונים בתחום ולהבין לעומק את עולם ההשקעות והמניות.

 

הנשים של קילקריון

ג'וג'ו מויס, המחברת המוכרת שכתבה את הספר המוכר "ללכת בדרכך" ואת ספרי ההמשך שלו, מביאה לנו רומן חדש, ובו מתוארות עלילותיהן של שלוש נשים איריות – אישה הבורחת לאנגליה מהכפר הקטן שבו חיה, בתה שלא מסתדרת איתה ונשלחת לחופשה בחיק המשפחה, וסבתא שנאלצת להתמודד עם סודות שקיוותה שנשכחו בעבר.

קרדיט

גם סופר המתח הישראלי ליעד שהם חוזר אלינו עם ספר חדש, שבו אנחנו קוראים עוד על עלילותיה של פקד ענת נחמיאס, בלשית במשטרה שצריכה להתמודד עם תעלומה חדשה ולאסוף את כל חלקי הסיפור.

לסיכום

שגרת היום יום של סטודנטים יכולה להיות מתישה מאוד, בין אם הם לומדים מקצוע תובעני או שהם צריכים לשלב כמה מסגרות בבת אחת. כדי לספק לכם אתנחתא מקצב החיים המהיר ודרך להשקיט את כל הדאגות, הבאנו לכם רשימה של ספרים מומלצים לקריאה בכל מיני נושאים. קריאה של ספרי פרוזה או עיון ממריצה את חוש הדמיון שלנו ומספקת לנו דרך טובה להירגע בערב אחרי יום מעייף, או הסחת דעת בזמן הנסיעה. תהנו!