אחד המוצרים היקרים ביותר שאנחנו רוכשים בזמן הלימודים באוניברסיטה הוא המחשב. כמעט כולם רוכשים כיום מחשבים ניידים משום שהביצועים שלהם נהיו תחרותיים למחשבי השולחן. אפילו מי שזקוק למחשב עם תוכנות גרפיות או תוכנות שרטוט יכול למצוא אחד מתאים בגירסה ניידת. למרות שקיימים בארץ מספר משווקים אשר מנסים להתחרות על המחיר, קיימת עדיין אופציה מעניינת והיא יבוא אישי. במאמר הזה נסביר מהם היתרונות והחסרונות כמו גם טיפים ליבוא אישי מוצלח של מחשב נייד ואולי אפילו עוד מוצרים נלווים. אם אתם סטודנטים, בוודאי תעריכו את האפשרות לחסוך כסף רב.

בוחרים בפלטפורמת מכירות הנכונה

קיימות הרבה חנויות דרכן תוכלו לבצע רכישה של מחשב נייד בחו"ל. הבעיה עם רבות מהן היא אמינות שאיננה ניתנת לבדיקה. אפילו אם אתם מכירים מישהו שרכש מוצר בהצלחה, זה עדיין לא מבטיח שאתם לא תתקלו בבעיות. אמינות של אתר מכירה נמדדת ברגעים הקשים והמאתגרים בהם הקונה אינו מרוצה ודורש פתרון לבעיה. הרוב המוחלט של החנויות גם לא מאפשר רכישה נוחה בשפה העברית ואיננו ממש בנוי לרכישה מישראל. למי שמעוניין לייבא מחשב או אביזרים או אביזרים משלימים נמליץ לרכוש דרך איביי בעברית. מדובר בפלטפורמה מוכרת בעלת וותק של שנים בתיווך בין קונים למוכרים. למעשה, הפלטפורמה, איביי, איננה לוקחת את הצד של המוכר כאשר מתעוררת בעיה ולו הקלה ביותר. נהפוך הוא, בשביל למכור באיביי צריך לעמוד בדרישות שירות לקוחות מאד קפדניות. כל זה נותן לנו הרבה ראש שקט ברכישה כזאת לעומת רכישה מחנות כלשהי מעבר לים.

מיסוי על יבוא מחשב

כאשר אנחנו מייבאים מחשב נייד, יהיה עלינו לשלם מס ערך מוסף בגובה 17%. מס זה נגבה על כל רכישה שהיא מעל 75$ ולכן, אולי יהיה משתלם יותר לדחות את הרכישה של המוצרים ההיקפיים למועד מאוחר יותר. כך, אם הם זולים מ-75$, לא נשלם עליהם את המע"מ. יש להוסיף לתחשיב את המשלוח הנפרד שלהם ועלותו ולהבין אם זה משתלם.

בנוסף למיסים הללו, קיימים עוד שני מיסים קטנים שניתן לראות במחשבון באתר רשות המיסים. על מחשב נייד בעלות של 1000$ לדוגמה יגבו: בנוסף למע"מ של 555 ש"ח, גם אגרת מחשב בגובה 18 ש"ח ואגרת ביטחון בגובה 41 ש"ח.

מדריך לסטודנטים: ייבוא אישי של מחשב נייד מחו"ל

תנאים נוספים

חשוב להקפיד על מספר פרטים ברכישה של מחשב נייד מחו"ל:

רבים מאיתנו רוכשים בלאו הכי מחשב מחנות מקוונת. בתור סטודנטים שרוצים לצמצם עלויות ולקבל את המחשב הכי טוב שניתן למחיר – האופציה של רכישת מחשב נייד בחו"ל תהיה בעלת היתרונות הגדולים ביותר. אתם בוודאי שואלים מדוע כולם לא עושים זאת, נכון? אולי מפני שהם עדיין לא קראו את המאמר הזה ויש להם חששות לגבי אמינות הרכישה או המיסים – היו חברים טובים ושתפו את המידע הזה עם חבריכם.ותכם לספסל הלימודים!