נכון שאתם בריאים, צעירים ויפים, אך יש מצב די טוב שגם סבתא שלכם לפני שלושים שנה הייתה בשיאה. הנקודה היא שהחיים הם קו נע שאינו עוצר במקום, כך שאומנם אין לדעת מה יוליד יום, אך כן ניתן להיערך מראש לתרחישים פחות נחמדים. מסקנה? גם אם כיום מצב סיעודי נתפס כמופרך, יש להביט בנתונים ולהתחיל להפנים שהסיכויים שמגיל 65 והלאה גם אתם תזדקקו לביטוח סיעודי אינם כה נמוכים. מכאן שאם נדרשים לשלם מדי חודש רק כמה שקלים ובתמורה לדעת שאתם מכוסים, בהחלט מדובר בבחירה נבונה.

נטו סיבה כלכלית

מבינים את ההיגיון לעשות ביטוח סיעודי, אך עדיין מבקשים דחיפה נוספת שתגרום להשאיר את הנושא מאחור ובו זמנית לחוש מוגנים? ובכן כפי שמציין אבנר הייזלר בביזפורטל, כל ביטוח צריך הצדקה כלכלית. מהי אם כן המשמעות מבחינת ביטוח סיעודי? ובכן ראשית נבין שמצב סיעודי מצריך להוציא מדי חודש כמה אלפים, כלומר מצריך להוציא מדי שנה סכום שנע בין 120 ל369 אלף ש"ח. הסכום נשמע לכם מלחיץ? בהחלט יש טעם לעשות ביטוח סיעודי, ופה נציין שכלכלית נכון לפעול בהקדם, וזאת כי בתחום הביטוחים שנוגעים לעולם הרפואה הנוסחה די קבועה ואף פשוטה: ככל שממתינים יותר, כך מתבקשים לשלם יותר ומנגד הקצבה פוחתת. מכאן שאם יש מצב טוב שתעשו ביטוח סיעודי בעוד 5 שנים, מוטב לפעול כבר כיום.

חושבים על קרובי המשפחה

רגילים להיות בצד שדואג לבני המשפחה? מי ייתן וכך זה יימשך. מי שראה את אבנר הייזלר ברשת 13, בוודאי זוכר את הריאיון שהעניק בנושא. הייזלר הסביר שאם נמנעים מלקבל החלטה לגבי ביטוח סיעודי, בעצם עשויים להערים קשיים על איכות חיי המשפחה. מצב סיעודי מצריך טיפול סביב השעון ומצריך הוצאה כספית משמעותית. בהיעדר ביטוח, המשפחה הקרובה נאלצת לספוג את ההוצאות ואף את נטל הטיפול. מכאן שאם רוצים לוודא שאתם ממשיכים להיות בצד שמסייע לבני המשפחה (ולא בצד שמערים קשיים נוספים), מוטב לנהוג באחריות כל עוד יכולים.

גם תאונת דרכים היא חלק מהמשוואה

אתם באמצע שנות ה30 וקיבלתם החלטה לחשוב על ביטוח סיעודי בעוד עשור מהיום? ובכן נכון שאנשים מגיעים למצב סיעודי בעיקר לאחר גיל 65, אך האמת הלא נעימה היא שמספיקה תאונת דרכים כדי שגם אתם תוגדרו כסיעודיים ותזדקקו לתמיכה כלכלית משמעותית. אי לכך מוזמנים לאמץ את העצה של אבנר הייזלר מכלכליסט. העצה היא לעשות ביטוח בהקדם, במיוחד כאשר התשלום החודשי אינו משמעותי.

לא סומכים רק על ביטוח לאומי

אנחנו חיים במדינת רווחה, ועל כן ידוע שבעת הצורך ביטוח לאומי מהווה גב כלכלי. עם זאת, אין ספק שביטוח לאומי אכן מסייע, אך האמת היא שמדובר במענה חלקי. יש לבחור בין תמיכה כלכלית (צנועה) לבין שירות סיעודי – בכול מקרה נותרות לא מעט הוצאות, ועל כך מעידים אינספור מקרים. מתחילים להשתכנע? פה נעצור להוסיף נתון חשוב למשוואה: ישנה תקופת אכשרה, ועל כן אם מבקשים להיות כמה שיותר רגועים, מוטב לעשות את הביטוח בהקדם.

פחות דאגה אחת

אנחנו חיים במציאות שבה יש לא מעט דאגות. דאגות בתחום הפרנסה, בתחום המשפחה, בתחום הביטחון, בתחום החינוך, בתחום יוקר המחייה וכדומה. מכאן שאם ניתן להוריד דאגה אחת מסדר היום, וזאת בתמורה להוצאה מזערית מדי חודש, הרי שבהחלט מוטב לבצע ביטוח סיעודי. מה עתה? בוחנים מהן האפשרויות ותופסים את בן/ת הזוג לשיחה. הגיע הזמן שתקבלו החלטה זוגית שתדאג לעתיד המשפחה.