סין הפכה בשנים האחרונות למעצמה כלכלית ומוקד משיכה שרלוונטי עבור שלל גברים ונשים שרוצים להרחיב את הידע וההשכלה שלהם. עם זאת, לא פשוט למצוא מוסדות לימוד אקדמאיים בסינים ולכן חשוב להכיר את הפרמטרים הרלוונטיים להשוואה בין האוניברסיטאות הרלוונטיות. לכן, הפתרון היחיד הוא להכין את שיעורי הבית. אם עושים את זה כמו שצריך, מגדילים את הסיכוי להפיק ערך מבחירת אוניברסיטאות ומהלימודים במדינה.

איך יודעים איפה לחפש אוניברסיטאות בסין?

ראשית, חשוב לטפל בנושא באופן מסודר ומאורגן מבחינה בירוקרטית וטכנית. עוד לפני שבודקים תנאי קבלה כאלה ואחרים, צריך לוודא האם מוסד אקדמי מסוים רלוונטי עבורנו. כך לא נבזבז זמן יקר ערך על התנהלות והגשת טפסים לקבלה למוסד אקדמי מסוים, רק כדי לגלות שהוא נמצא באזור רחוק או שאין לידו עבודה וגישה לתחבורה ציבורית. את ההכנה הזו מבצעים עוד מהבית ובאמצעות מידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

שנית, כדאי להיעזר בכמה שיותר המלצות מאנשים שמכירים אוניברסיטאות וכבר למדו במדינה. את ההמלצות הללו ניתן לאסוף מטבע הדברים מחברים, קרובים ובני משפחה שאנחנו סומכים עליהם והם גם יודעים מה חשוב לנו. במידה ורוצים לקבל המלצות על אוניברסיטאות אבל לא יודעים למי לפנות, ניתן גם כן להרחיב את החיפוש ולהיעזר במאגרי מידע אונליין..

 

האם עדיף ללמוד בערים קטנות או גדולות?

דווקא ההבדל בין ערים קטנות או גדולות פחות רלוונטי אם מתכננים להגיע אל אוניברסיטאות. כל עוד מדובר על מוסדות אקדמיים נגישים מבחינת תחבורה ציבורית או עבודה, לא אמורה להיות בעיה ללמוד בהן גם בערים יחסית קטנות. יתרה על כך, לכל אפשרות של לימודים בסין יש יתרונות וחסרונות אחרים וצריך להכיר בהם.

כך לדוגמה בחירת אוניברסיטאות שנמצאות ליד או בקרבת ערים גדולות אמורה לסייע לנו למצוא עבודה. מצד שני, בערים גדולות יש המון עומס ויוקר המחיה גבוה. אז אם נחפש אוניברסיטאות בפריפריה היחסית של סין והרחק מהערים הגדולות, יכול להיות שנוכל לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על רמת הלימודים.

מה הקשר בין תחום הלימודים לבין אוניברסיטאות?

השיקול המקצועי המרכזי שיעזור לנו לדעת איפה הכי כדאי ללמוד על מנת להפיק ערך מוסף מהתהליך האקדמי שאותו מציעות אוניברסיטאות הוא תחום הלימודים. לכל תחום לימודים יש מוסד אקדמי רלוונטי אחר, אז עלינו להבין מה על הפרק.

חשוב לבחור תחום לימודים שבו ניתן להפיק ערך מהמוסדות האקדמיים הקיימים בסין. אחרי שבוחרים תחום לימודים מסוימים ומשווים בין אוניברסיטאות בסין שמציעות אותו, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולברר לגבי תנאי קבלה, שכר לימוד, סוג התעודה, הכרה אקדמית בלימודים בשאר המדינות בעולם וכן הלאה.

כמה עולה ללמוד בסין?

שאלת המפתח היא לא רק מהם המוסדות האקדמיים הכי טובים בסין, אלא גם כמה זה יעלה לנו. המטרה היא לנצל את היתרונות של אוניברסיטאות מעבר לים על מנת לפתח את הידע וכדי להשיג ערך בשוק העבודה, אך חייבים לעמוד בתקציב. לכן, מומלץ להשוות בין אוניברסיטאות גם לפי שיקולים מקצועיים וגם לפי היבטים כלכליים.