אם אתם סטודנטים אתם בוודאי חושבים על הכול מלבד על ערכת עזרה ראשונה, משום שלמי ממכם יש את הזמן להיפצע בין מבחנים וצבירת נקודות זכות, בין הגשת עבודות אקדמיות לניהול לוח זמנים עמוס? ובכול זאת, גם סטודנטים עלולים להיפצע, לכן חשוב שתהיה "בשלוף" ערכת עזרה ראשונה שיש בה את כל האביזרים הדרושים למקרה על של פציעה, תאונה או מחלה. בערכה צריכים להיות מוצרים לטיפול בפציעות עד הורדת חום. ערכת עזרה ראשונה צריכה להכיל כל מה שסטודנט ממוצע צריך כדי להסתדר לפני שהוא מחליט לקבל עזרה רפואית או כדי לטפל נקודתית במצב רפואי בבית. לכן חשוב לדעת מה כדאי שתהיה בערכה כזאת. הנה מספר פריטים חשובים:

מדי חום

מד חום הוא אביזר חשוב שצריך בכל בית וגם בביתם של סטודנטים. מדובר באביזר קטן וחכם שעוזר למדוד חום במהירות בכמה שיטות כמו מדידת חום באוזן או בבית השחי, מתחת ללשון ובשאר שיטות שנוחות לסטודנט. כיום יש מדי חום מהירים המספקים תוצאות מדויקות תוך זמן קצר וכדאי כאשר מודדים את החום לבדוק אותו לפני ואחרי הטיפול שבחרתם לנקוט בו כדי להוריד את טמפרטורת הגוף. בחנויות תמצאו מגוון מדי חום החל ממדי חום דיגיטליים עד מדחום צבעוני במקרה שיש לכם ילדים. יש מדחום לאוזן ואפילו כיסוי למד חום שעוזר לשמור עליו נקי, תקין ומדויק.

פלסטרים ותחבושות

פלסטרים ותחבושות הם פריטים שחשוב שיהיו בבית בכל מקרה של פציעה, חתך, כוויה או כל תאונה אחרת. כשאתם בונים ערכת עזרה ראשונה וודאו שיש לכם מספיק פלסטרים ותחבושת מסוגים שונים כדי שתוכלו לחבוש את עצמכם בכל מצב החל מחתך קטן עד כוויה, דימום, או פצע גדול יותר.

מד לחץ דם

אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך כדאי שתמיד יהיה לכם מד לחץ דם. מד לחץ דם מתאים לאנשים שסובלים מסוכרת או מבעיות בכבד, לאנשים שסובלים מלחץ דם נמוך או משאר בעיות רפואיות. בחרו מוצר למדידת לחץ דם שיהיה קל לשימוש וכזה שמאפשר מדידה  בקלות ויהיה ברור כדי שאתם תוכלו לדעת אם אתם זקוקים לטיפול רפואי דחוף. כדאי לבחור מד לחץ דם מדויק שמבצע מדידה תוך ניפוח ומפחית כאב שלעיתים קורה בבדיקה. מומלץ לבחור מכשיר עם תצוגה ברורה שגם יתריע על חריגות כמו דופק לא סדיר או ערכי לחץ דם שאינם תקינים. כך תוכלו לקבל סיוע רפואי בעת הצורך, או לדעת שהכול בסדר עם גופכם ולהיות רגועים יותר.

הגיע הזמן לבנות ערכת עזרה ראשונה: מה אתם חייבים בבית?

משחות לטיפול והרגעה

בערכה שלכם כדאי שיהיה מגוון משחות לטיפול והרגעה כמו במקרה של כוויות או דלקות, גירודים או חתכים. בערכה צריכים להיות מוצרים כמו יוד, פולידין בנוזל או משחה, משחה להרגעת כוויות, ספריי פלסטר ומשחה אנטי פטרייתית.

כדורים ומשככי כאבים

כדאי להוסיף לערכת עזרה ראשונה גם כדורים להורדת חום ומשככי כאבים כמו אקמול, אופטלגין, נורופן וכולי. גם נרות כמו פרמין נגד בחילות והקאות וכדורים נגד שלשולים יכולים לסייע מגוון מקרים. כדורים נגד אלרגיה חשובים במיוחד בעונות מעבר ושאר תרופות מרשם.

הוסיפו לערכה מספריים, פד גזה, טבליות להרגעת כאבים וכפפות חד פעמיות, ואתם מסודרים! כך תוכלו לעבור את שנת הלימודים בבריאות שלמה עם הצלחה בהגשת עבודות ומבחנים.