שינה טובה

לימודים אקדמאיים כמו גם לימודי תעודה עלולים להוביל ללא מעט לחצים וקשיים המתבטאים גם ביכולת להירדם ולישון בצורה מיטבית. כיצד תוכלו לסגל הרגלי שינה נכונים לטובת הצלחה בלימודים? להלן הפרטים.

ישנים פחות משבע שעות בלילה? יש לכך השפעה ישירה על ההצלחה בלימודים

זה לא סוד שבעידן המודרני רבים מאיתנו מתקשים להירדם. למעשה, קצב החיים המואץ לצד ריבוי משימות אותן נדרש להשלים מוביל לא פעם לקשיים שמשפיעים באופן ישיר על מטלות קוגניטיביות, כפי שהוכיחו לא מעט מחקרים שנערכו בנושא. למעשה, מחקרים שנערכו בעולם העלו כי שינה בת פחות משבע שעות עלולה להגביר את הסיכון לבעיות זיכרון וריכוז, לחץ ודיכאון. בעבורכם כסטודנטים שלומדים באקדמיה, לשינה יש השפעה ממשית על היכולת שלכם להצליח בלימודים ולכן אם אתם מתקשים להירדם או מרגישים כי השינה שלכם קלה, ניתן לבצע מספר צעדים בכדי ליצור סביבת שינה טובה שתוביל לא רק להצלחה בלימודים אלא גם בחיים הפרטים. בכדי לסייע לכם, להלן מספר טיפים בהם תוכלו להיעזר:

החלפת המזרן

החלפה ורכישה של מזרן מהווה הזדמנות מצוינת לשפר את איכות השינה, וזאת בשל העובדה כי מזרן איכותי הוא פריט איכותי שלו השלכות משמעותיות על הבריאות שלכם ועל היכולת להירדם לטווח הרחוק. כיום דרך חנויות מתמחות ניתן לבצע רכישה של מבחר דגמים בהתאמה אישית לצרכים שלכם. כך לדוגמה, אם אתם סובלים מכאבי גב, תוכלו לבצע רכישה של מזרן אורטופדי בעל קפיצים מבודדים ששומר על יציבות ובהתאם לכך יוצר נקודות לחץ שמאפשרות להירדם בצורה טובה יותר אך גם להפחית באופן משמעותי מעוצמת הכאב. למרות שמדובר ברכישה בעלת מרכיב כספי משמעותי, מדובר ההשקעה כספית משתלמת לשנים רבות, לא רק לתקופת הלימודים אלא גם לקריירה ולניהול חיי זוגיות עשירים.

מצעים איכותיים

תתפלאו לדעת אבל דווקא המצעים שלנו משפיעים על היכולת להירדם. רובנו מכירים את הסיטואציה שבמסגרתה אנו מתעוררים באמצע הלילה מזיעים או מתגרדים, וזאת כתוצאה משימוש במצעים שאינם נושמים או עשויים מחומרי גלם כמו פוליאסטר. העדיפו להחליף את המצעים בכל שלושה ימים והקפידו לבצע רכישה של מצעים איכותיים מבד נושם.

החשכת החדר

עוצמת אור נמוכה היא חיונית לטובת הירדמות מהירה וטובה. רצוי להחשיך את החדר כמו גם ליצור סביבת שינה נעימה עם טמפרטורות קבועות של בין 18-20 מעלות, וזאת בשל העובדה כי במהלך הלילה גופנו מתחיל להתקרר מתוך מטרה לישון בצורה טובה יותר. מאחר ואנחנו מבלים המון שעות במיטה, החשכת החדר בשילוב של טמפרטורה נעימה תוביל לתודעה שקטה ובהתאם לכך גם לשינה עמוקה וטובה.

הימנעות מאכילה לפני שינה

אחד הגורמים שמשפיעים מאוד על היכולת להירדם היא דווקא ההרגלים שלנו החיי היום יום, כמו לאכול ארוחה גדולה לפני השינה. רצוי להימנע מאכילה כשעתיים לפני הכניסה למיטה, וזאת בשל העובדה כי תהליך העיכול מתבצע לעיתים גם שעה לאחר האכילה ובכך מקשה על הגוף להירדם. העדיפו לאכול ארוחה קלילה ולהקפיד להיכנס למיטה רק כאשר אתם מרגישים עייפים.

מניחים את הדאגות בצד

מאחר ואתם לחוצים מאוד בזמן הלימודים, רצוי להניח ליד המיטה מחברת ולרשום בכל לילה שלושה דברים שאתם מודים עליהם. בכך, תוכלו להפחית את הלחץ והחרדה ואף להניח את הדאגות בצד, מתוך מטרה להתמקד בדברים החשובים בחיים.

לסיכום, היכולת שלכם להירדם ולישון שינה טובה ועמוקה היא קריטית לצורך הצלחה בלימודים אך גם מעבר לכך. מבוגרים שישנים היטב בלילה מציעים ביצועים טובים יותר באקדמיה אך גם בקריירה, וחשוב מכך גם בניהול החיים הפרטיים. על כן, הקפידו לעבור על הטיפים הבאים מתוך מטרה לסגל הרגלים חדשים שיעניקו לכם שינה עמוקה, טובה ואיכותית.