בתור סטודנטים כנראה שהזמן שלכם מאד יקר ושאתם לא תמיד מצליחים להכניס בלוח הזמנים שלכם את כל מה שהייתם רוצים. שיעורים רבים שחובה להתייצב אליהם, עבודות הגשה שצריך לעבוד עליהן, מבחנים חשובים שרצוי ללמוד לקראתם כמו שצריך, עבודה מחוץ ללימודים על מנת להתפרנס וכמובן קצת זמן לבילויים עם החברים – כל הדברים הללו לא תמיד משאירים לנו את האפשרות לדאוג לגוף שלנו כמו שצריך, ובדיוק בגלל זה הרבה מאד סטודנטים לא מצליחים לשמור על הגזרה כפי שהיו שואפים. עם זאת, חשוב מאד לדעת שגם בזמן הלימודים, אפשר בהחלט למצוא את הדרכים לשמור על הגזרה בצורה טובה ולשלב את זה יחד עם המשימות והשגרה. אנחנו רוצים לתת כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה ולהזכיר שאם תתמידו ותעקבו אחרי הדברים, תוכלו גם אתם לשמור על הגזרה הרצויה לצד העומס הגדול של הלימודים. בהצלחה!

עושים כושר? אל תשכחו את התזונה המתאימה

יש לא מעט סטודנטים שמגיעים לתקופת הלימודים בשלב כזה בחיים בו הם כבר מקפידים על שגרת כושר גופני. אכן, מדובר בדבר חשוב שבהחלט כדאי להמשיך לעשות, אבל מה שקורה לרבים בלימודים שיוצאים מבית ההורים, זה מעבר לתזונה לא מאוזנת ולא סדירה. כך למעשה הכושר הגופני הופך להיות יעיל הרבה פחות והרבה פעמים יש חוסרים בגוף שלא מאפשרים לשמור על הגזרה כמו שצריך. כשמדובר על בניית שריר, חלבונים זה משהו שחשוב מאד שיהיה בכמות מספקת בגוף ולפעמים קשה להשיג את זה דרך המזון, במיוחד בתקופת הלימודים. במצבים כאלו בהחלט שווה לשקול את האפשרות של הסתייעות באבקות חלבון איכותיות, וכאן תוכלו למצוא סקירה שתעזור לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם.

הפכו את הכושר למסגרת החברתית שלכם

סטודנטים רבים יבחרו לנצל את הזמן הפנוי שנותר להם למפגשים חברתיים, וזה אכן חשוב במהלך הלימודים מעבר לכך שזאת פשוט חוויה מהנה, ולכן יעדיפו לוותר על הכושר הגופני. לא הרבה מבינים שאפשר לשלב בקלות בין שני הדברים האלו, ואם תצליחו למצוא מסגרות כושר גופני עם סטודנטים אחרים, תוכלו לשמור על הגזרה שלכם ולטפח את הגוף, לצד טיפוח הקשרים החברתיים שלכם. שווה בהחלט להתעניין עם החברים שלכם, לבחון את האפשרויות של חוגים במוסד האקדמי או אפילו לייסד קבוצת כושר או ריצה בעצמכם!

נוסעים ברכב? לכו ברגל!

אם אתם נוסעים בכל יום ללימודים ברכב פרטי, קורקינט חשמלי או בתחבורה ציבורית, ובמידה ואתם גרים מספיק קרוב למוסד הלימודי, שווה בהחלט לקום קצת מוקדם יותר בכל בוקר ולשקול את האפשרות המצוינת של הליכה ברגל או אפילו ריצה ללימודים. אם זו תקופת הקיץ ואתם חוששים להזיע ולא להרגיש בנוח, דעו שבמרבית המוסדות יש מקלחות לרווחת הסטודנטים וכך אתם בהחלט יכולים להתקלח לפני שתתחילו את היום ולהתחיל אותו רעננים.

רוצים לשמור על הגזרה? אלו הטיפים שיעזרו לכם להצליח

 

ארוחות מסודרות ושתייה מרובה של מים זה המפתח להצלחה

לבסוף, חשוב לחזור לנקודה של אכילה מסודרת שאצל סטודנטים רבים די מתפספסת בתקופה הזו. אם אתם באמת רוצים לשמור על הגזרה שלכם, אתם חייבים להקפיד לאכול בשעות מסודרות ולגוון את התזונה שלכם, ולהימנע מנשנושים מיותרים. כמו כן עדיף בהחלט להימנע ממזון מעובד, משקאות ממותקים, סוכר ואוכל מטוגן אם אפשר. לצד זה הקפידו לשתות הרבה מאד מים במהלך היום, ואם תעשו זאת ותצליחו לשלב כושר גופני לצד הלימודים, יש סיכוי לא רע שתצליחו לשמור על הגזרה כמו שהייתם רוצים תוך כדי הלימודים.