סדנת ניהול זמן

כישורי ניהול עובדים הם כישורים חיוניים בעבור כל עובד שמעוניין להתקדם בסולם הדרגות, ולהגיע לתפקיד של מנהל או מנכ"ל. מדוע סדנת ניהול זמן מהווה את הצעד הראשון בדרך? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובות.

התקדמות בסולם הקריירה: כל אחד יכול

אין ספק כי אמביציה וכישרון הם חלק בלתי נפרד מתכונות האופי של מנהלים מעולים. לא כל אחד נולד מנהל ולמעשה כיום דרך סדנאות כמו גם קורסים ניתן לשכלל את היכולת האישית, ובהתאם לכך ליצור אפשרות עתידית לתפקידי ניהול בכירים. כמנהלים, אתם רוצים לסייע לעובדים שלכם לבצע את העבודה בזמן, ובזמן דד ליין. בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד קצב העבודה גדל בצורה משמעותית, ולכן התפקיד של מנהלים הוא לא רק ניהולי אלא גם צריך להתבסס על כישורים חברתיים שנועדו להגשים את המטרות של העובדים ושל החברה, באופן שמשקף קודם כל אפקטיביות וניצול זמנים, בכל סוג של ארגון. בשל כך, ההזדמנות של סדנת ניהול זמן מהווה קרש קפיצה נהדר בעבור עובדים שרוצים (ומוכנים) להתקדם בסולם הדרגות – ולהגיע לתפקידי ניהול בכירים, ללא הבדל של גיל או מגדר.

מדוע סדנת ניהול זמן היא חיונית בעבור כל מנהל לעתיד?

סדנת ניהול זמן היא סדנה ממוקדת שנועדה לספק לכל אחד את הכלים והידע לצורך ניצול זמנים יעיל. לא מדובר רק בכישורים של ניהול העובד בפועל אלא גם חתירה מתמדת לניצול זמנים מקסימאלי שמגיע לידי ביטוי גם בתזרים המזומנים של החברה בה אתם עובדים. כאשר אתם כעובדים ולאחר מכן כמנהלים מנצלים את הזמן ולא חורגים ממכסת השעות, ניתן בהמשך לגייס עובדים נוספים או להגביר את קצב התפוקה – ובכך לגרום לצמיחה של החברה. הסדנה כוללת מגוון רחב של נושאים: קבלת החלטות במצב שגרה ובמצב לחץ, הנעת עובדים ע"ב סגנונות תקשורת שונים וכן ניהול הזמן באופן פרודוקטיבי. הסדנה עצמה מתקיימת בקבוצות של מנהלים ולכן ניתן ליצור קשרים, לקבל סיוע וכמובן ליצור בעבורכם סל כלים משמעותי בו תוכלו להיעזר לטובת ניהול העובדים על הצד הטוב ביותר.

דגשים חשובים לניהול עובדים

כיום קיימים לא מעט כלים בהם תוכלו להיעזר בכדי לנהל את העובדים בצורה נכונה. ראשית כל,  תוכלו לקרוא עוד במדריך הזה לגבי טכניקות לניהול. בין הטכניקות ניתן למצוא למשל החתמה של שעון נוכחות דיגיטלי. מדובר דרך מצוינת לבחון בזמן אמת את זמן השהות של העובדים במקום העבודה, ביחס לתפוקה. דרך ניתוח של זמני ההגעה והיציאה ניתן לבחון אפשרויות נוספות להגברת אפקטיביות כמו למשל עבודה במשמרות, זמני הפסקה קצובים ועוד. דרך נוספת אותה מומלץ מאוד לאמץ היא טכניקות של המנהלים הגדולים בעולם. אחת הטכניקות המוכרות למשל היא הגדרת סדרי עדיפויות באופן שבועי, יומי או רבעוני, תלוי בגודל הארגון ובצרכים שלכם כמנהלים. כאשר מבצעים תעדוף של המשימות אל מול העובדים ניתן לעקוב אחר קצב ההתקדמות כמו גם לספק לעובד אפשרות להשלים את המטלה בדד ליין קבוע. שימו לב כי הכלים הטכנולוגיים כמו למשל אפליקציות ייעודיות הן כלי נהדר בו ניתן להשתמש לצורך ביצוע התעדוף, מאחר והן מעניקות אפשרות לבחון את ההתקדמות של קצב המשימות דרך המחשב או המכשיר הנייד באופן קבוע.

לסיכום, הדרך למשרת הניהול חייבת לעבוד בסדנאות כמו גם קבלת אחריות עוד בשלבים התחלתיים בארגון. ככל שתפגינו מנהיגות, מסירות ודבקות במטרה – כך תוכלו בעתיד לסלול את הדרך לעבר משרות ניהול בכירות, כחלק מהתפתחות אישית ומקצועית המתבצעת באופן עקבי.