להתפרנס מיוטיוב

אם גם אתם מוצאים את עצמכם מג'נגלים בין לוח זמנים מטורף, לבין הרצון להתפרנס ולהרוויח כסף – אתם בחברה טובה, כי כמוכם יש עוד לא מעט סטודנטים שמתקשים למצוא עבודה שמתחשבת בשעות הלימודים ובלוח המבחנים. עם זאת, הקדמה והטכנולוגיה הביאו עמן לא מעט אפשרויות תעסוקה מעולות, ואחת הדרכים להרוויח כסף כיום, היא באמצעות יוטיוב. איך עושים את זה? מדריך מפורט לפניכם.

יש לכם כבר ערוץ ביוטיוב?

השלב הראשון והבסיסי ביותר הוא להקים ערוץ ביוטיוב, כשחשוב לעשות זאת באופן מושכל, ולתכנן מבעוד מועד את הקונספט של הערוץ ואת התכנים שאתם עתידים להעלות אליו. למשל תוכלו להקים ערוץ שמדבר על החיים הסטודנטיאליים, ערוץ שמדבר על אופנה וביוטי ואפילו ערוץ שמתמקד בטיולים זולים בארץ ובחו"ל. לאחר מכן, כדאי לתכנן אסטרטגיית תוכן, ולחשוב על נושאים מעניינים לתכנים שלכם. ככל שתתכננו תכנים מבעוד מועד – כך יהיה לכם הרבה יותר קל לייצר אותם.

קניית צפיות יכולה לעזור?

כדי להפוך את הערוץ שלכם לפופולארי, אתם צריכים ליצור תוכן איכותי, ולשלב את שיווק הערוץ שלכם גם באופן ממומן, ועל כן, רכישה של צפיות ביוטיוב יכולה לעזור לכם ולסייע בתהליך רכישת העוקבים. ככל שיהיו יותר צפיות, יותר ויותר אנשים ירצו לעקוב אחריכם, וזה בהחלט יתרון חשוב. צפיות בסרטונים מהוות את אחד הפרמטרים החשובים לדירוג סרטונים ביוטיוב, וזה בהחלט אלמנט שעשוי להשפיע על הרווחים העתידיים שלכם מהערוץ.

מלבד כמות הצפיות, איך יוטיוב מדרגת סרטונים?

כדי שתוכלו להרוויח כסף מהערוץ שלכם, חשוב שתבינו איך מתבצע דירוג הסרטונים ביוטיוב, ומה משפיע עליו. כאמור, אחד הפרמטרים טמון בכמות הצפיות, אבל אילו פרמטרים נוספים קיימים?

ראשית, לייקים לסרטון. כל גולש יכול לסמן לייק או דיס-לייק בסרטון שלכם, מה שמסייע ליוטיוב להבין אם מדובר בסרטון פופולארי או לא. כמו כן, יוטיוב מודדת את משך הזמן שבו הגולש שהה בתוך הסרטון. ככל שהוא שוהה יותר זמן – כך הסרטון נתפס כיותר מעניין ורלוונטי (מעבר לזה, כשהגולשים שוהים יותר זמן בתוך יוטיוב, כך ניתן לחשוף אותם ליותר פרסומות, וזה מדד שחשוב לקחת בחשבון). לצד זה, גם לתגובות ולשיתופים יש מקום, כך שאם הגיבו על הסרטון שלכם או שיתפו אותו ברשתות החברתיות – זה יתרון נוסף לטובתכם.

אוקיי, אבל איך באמת מרוויחים כסף מיוטיוב?

יש כמה אפשרויות להרוויח כסף מיוטיוב, כשכל אחד יכול למצוא את הדרך האידיאלית ביותר בעבורו. אלה שתי האופציות העיקריות:

כמה תרוויחו? זו שאלה טובה, וקשה מאוד לענות עליה, משום שכל ערוץ הוא שונה, וזה תלוי בכמות הצפיות והעוקבים שלכם. התשלום מיוטיוב מתבצע בדרך כלל בהעברה בנקאית או באמצעות צ'ק, כשתוכלו לבחור את האופציה המתאימה לכם מבין השתיים.

להרוויח כסף מיוטיוב – אופציה מצוינת לסטודנטים!

לסיום, נעצור לציין שחשוב לבחור ספק אינטרנט ביתי שמציע חבילות משתלמות, ובין היתר גם אינטרנט מהיר ואיכותי. אם אתם מתכננים להתפרנס מיוטיוב, מדובר בפרמטר לא פחות חשוב, ולא כדאי להקל ראש לגביו. מעבר לזה, אל תוותרו על כל הפיצ'רים שיוטיוב מציעה, ואל תשכחו לבצע אופטימיזציה לסרטון, החל משימוש בהאשתגים ועד לשילוב מילות מפתח רלוונטיות, על מנת שיוכלו להגיע לסרטון שלכם גם באמצעות חיפוש בגוגל.

בהצלחה.